2012 Balandžio 27

SEB bankas finansavo modernios gofruoto kartono gamyklos statybas Grigiškėse

veidas.lt

Grigiškėse netrukus pradės veikti nauja akcinės bendrovės „Grigiškės“ gofruoto kartono pakuočių gamykla. Investicijos į vieną moderniausių tokio pobūdžio gamyklų Lietuvoje siekė 20,5 mln. litų, iš jų 15,35 mln. litų buvo SEB banko suteiktos ilgalaikės paskolos lėšos. Gamykloje per metus planuojama pagaminti iki 80 mln. kvadratinių metrų gofruoto kartono pakuotės gaminių iš perdirbamo popieriaus. Apie 35 proc. šios produkcijos planuojama eksportuoti.

Kasmet ir Lietuvoje, ir užsienio šalyse kartono suvartojimas ir ekologiškų, greitai yrančių kartoninių pakuočių paklausa auga. Todėl tokios produkcijos gamintojams atsiveria didelės perspektyvos ir naujos rinkos už Europos Sąjungos ribų, o laiku planuojamos investicijos šiame gamybos sektoriuje padeda Lietuvos įmonėms stiprinti savo pozicijas tarptautiniu mastu“, - sako Aivaras Čičelis, SEB banko prezidento pavaduotojas Verslo bankininkystės tarnybos direktorius.

Naujoje gamykloje bus gaminamos įvairaus dydžio kartono pakuotės, skirtos maisto ir ne maisto pramonei. Joms gaminti daugiausia bus naudojamas perdirbimui skirtas panaudotas popieriaus. Gamykloje iš viso bus įdarbinta iki 60 darbuotojų.

Šiuo metu akcinė bendrovė „Grigiškės“ per metus pagamina iki 12 mln. kvadratinių metrų. gofruoto kartono pakuotės gaminių. 2007 metų gegužės mėnesį buvo baigta diegti nauja automatinė gofruoto kartono pakuotės gamybos įranga. 2010 metais bendrovė„Grigiškės“ įsigijo kartono ir jos produkcijos gamintoją „Klaipėdos kartonas“ bei jai priklausančią gofruotojo kartono gamybos įmonę Ukrainoje „Mena Pak“. Tais pačiais metais įsteigta antrinė bendrovė UAB „Klaipėda Recycling“, besiverčianti makulatūros supirkimo verslu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...