2016 Sausio 05

Turtuoliai irgi verkia

Per vieną dieną 5 pasaulio turtuoliai neteko 8,7 mlrd. dolerių

veidas.lt

J.Bezosas / "Scanpix" nuotr.

Pirmoji naujų metų darbo diena nenudžiugino milijardierių. Blogiausia, kad ir antrąją dieną tendencijos išlieka panašios – Kinijos akcijų rinka krenta toliau.

Kaip rašo “Bloomberg”, penki pasaulio turtingiausieji neteko 8,7 mlrd. dolerių dėl pasaulinės akcijų rinkos kryčio, kurią sąlygojo Kinijos pramonės rezultatai ir Saudo Arabijos diplomatinis konfliktas su Iranu.

Tiesa, buvo ir laimėtojų. Investuotojo Carlo Icahno turtas išaugo nuo 210,4 mln. dolerių iki 20,1 mlrd. dolerių.

“Bloomberg” milijardierių indeksas rodo, kad labiausiai nepasisekė “Amazon” įkūrėjui Jeffui Bezosui, kuris neteko 3,7 mlrd. dolerių, kai didžiausios pasaulyje internetinės parduotuvės akcijos krito 5,8 proc. J.Bezzoso turto vertė yra 56 mlrd. dolerių.

Turtuolis iš Ispanijos Amancio Ortega prarado 2,5 mlrd. dolerių ir jo turto vertė sumažėjo iki 70,4 mlrd. dolerių, nes jo kompanijos “Inditex SA” akcijos krito 3,5 proc.

“Berkshire Hathaway Inc.” vadovas Warrenas Buffetas, meksikietis Carlosas Slimas ir “Microsoft Corp.” įkūrėjas Billas Gatesas kartu neteko 2,5 mlrd. dolerių.

Tiesa, buvo ir laimėtojų. Investuotojo Carlo Icahno turtas išaugo nuo 210,4 mln. dolerių iki 20,1 mlrd. dolerių. “Bloomberg” milijardierių indeksas – tai kasdienis turtingiausių 400 pasaulio žmonių reitingavimas. Iš viso jie pirmadienį neteko 82,4 mlrd. dolerių.

Visą originalų tekstą skaitykite čia

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...