- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Per vieną dieną 5 pasaulio turtuoliai neteko 8,7 mlrd. dolerių

Autorius: veidas.lt | 2016 01 05 @ 13:03 | Verslas | No Comments

J.Bezosas / "Scanpix" nuotr.

Pirmoji naujų metų darbo diena nenudžiugino milijardierių. Blogiausia, kad ir antrąją dieną tendencijos išlieka panašios – Kinijos akcijų rinka krenta toliau.

Kaip rašo “Bloomberg”, penki pasaulio turtingiausieji neteko 8,7 mlrd. dolerių dėl pasaulinės akcijų rinkos kryčio, kurią sąlygojo Kinijos pramonės rezultatai ir Saudo Arabijos diplomatinis konfliktas su Iranu.

Tiesa, buvo ir laimėtojų. Investuotojo Carlo Icahno turtas išaugo nuo 210,4 mln. dolerių iki 20,1 mlrd. dolerių.

“Bloomberg” milijardierių indeksas rodo, kad labiausiai nepasisekė “Amazon” įkūrėjui Jeffui Bezosui, kuris neteko 3,7 mlrd. dolerių, kai didžiausios pasaulyje internetinės parduotuvės akcijos krito 5,8 proc. J.Bezzoso turto vertė yra 56 mlrd. dolerių.

Turtuolis iš Ispanijos Amancio Ortega prarado 2,5 mlrd. dolerių ir jo turto vertė sumažėjo iki 70,4 mlrd. dolerių, nes jo kompanijos “Inditex SA” akcijos krito 3,5 proc.

“Berkshire Hathaway Inc.” vadovas Warrenas Buffetas, meksikietis Carlosas Slimas ir “Microsoft Corp.” įkūrėjas Billas Gatesas kartu neteko 2,5 mlrd. dolerių.

Tiesa, buvo ir laimėtojų. Investuotojo Carlo Icahno turtas išaugo nuo 210,4 mln. dolerių iki 20,1 mlrd. dolerių. “Bloomberg” milijardierių indeksas – tai kasdienis turtingiausių 400 pasaulio žmonių reitingavimas. Iš viso jie pirmadienį neteko 82,4 mlrd. dolerių.

Visą originalų tekstą skaitykite čia

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/per-viena-diena-5-pasaulio-turtuoliai-neteko-87-mlrd-doleriu

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.