2011 Birželio 30

10 Rusijos turtingiausiųjų

veidas.lt

"Veido" archyvas

Turtinga Rusijos žemė ir toliau kasmet vis didina kelių šimtų prie jos įsčių sugebėjusių prasibrauti turtuolių skrynias. Iš visų Europos šalių daugiausiai milijardierių – būtent Rusijoje (101 šių metų duomenimis; pasaulio mastu lyderiauja JAV (412 milijardierių) ir Kinija (115 milijardierių)), o vien Maskvoje tokių gyvena 79 (per metus padaugėjo 21-u). Palyginti su kitų šalių turtuoliais, milijardinių pelnų šaltinis čia labai nuobodžiai tolygus: metalurgija, nafta ir dujos, auksas… Išimtys – labai retos, o viena tokių šiais metais tapo Rusijos turtingiausiųjų dešimtuko naujokas A.Usmanovas. Tiesa, išimtis čia tik sąlyginė: savo milijardus ir jis sukaupė metalurgijos versle, bet, nustebindamas solidžiuosius konkurentus ir kolegas, dalį kapitalo nukreipė į ateities technologijų plėtrą – investavo į socialinio tinklo “Facebook” akcijas supirkinėjančią Rusijos bendrovę “Digital Sky Technologies”.

Be šio turtuolio, į dešimtuką šiemet įsiveržė ir V.Vekselbergas, sugebėjęs savo valdomos aliuminio, naftos gavybos ir perdirbimo įmonių grupės vertę išauginti dvigubai, iki 13 mlrd. JAV dolerių.

Didėjanti pasaulinė šių žemės turtų paklausa labai smarkiai pildo ir kitų Rusijos turtuolių skrynias – pirmojo Rusijos dešimtuko turto vertė išaugo beveik tiek pat, kiek ir padidėjo pirmojo viso pasaulio turtuolių dešimtuko valdomi turtai.

10 Rusijos turtingiausiųjų

Vieta Pavardė, amžius Turto vertė (mlrd. JAV dolerių) Pokytis per metus Turto šaltinis
1. Vladimiras Lisinas, 55 m. 24 +8,2 Novolipecko metalurgijos kombinatas
2. Aleksejus Mordašovas, 45 m. 18,5 +8,6 "Severstal" (metalurgija)
3. Michailas prochorovas, 46 m. 18 +4,6 "Oneksim Group" (metalurgija)
4. Vladimiras potaninas, 50 m. 17,8 +7,5 "Interros" (metalurgija, žiniasklaida)
5. Ališeris Usmanovas, 57 m. 17,7 +10,5 "Metalloinvets" (metalurgija, "Digital Sky Technologies" (investicijos į internetą)
6. Olegas Deripaska, 43 m. 16,8 +6,1 "Basic Element" (aliuminis, energetika, statybos)
7. Michailas Fridmanas, 47 m. 15,1 +2,4 "Alfa Group" (naftos ir dujų gavyba, telekomunikacijos)
8. Vagitas Alekperovas, 59 m. 13,9 +3,3 "Lukoil" (nafta, degalai)
9. Romanas Abramovičius, 43 m. 13,4 2,2 "Millhouse LLC" (metalurgija, nafta, auksas)
10. Viktoras Vekselbergas, 54 m. 13 +6,6 "renova Group" (aliuminis, nafta, telekomunikacijos)

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (6)

 1. Hmm Hmm rašo:

  Keliuose verslo atstovų žurnaluose rašoma apie Lietuvos milijonierius. Dešimtukai, trisdešimtukai. Jokių nuodėmių, vien iš teigiamos pusės (MG Baltic , , nepretendavo’ ‘ į energetiką: ))), kapitalo kilmė irgi ne iš gryno oro, visi teigiami, golfą tik lošia, net bulves patys sau sodina: )). Bet labiausiai nustebino redaktoriaus straipsniukas. Labai pasipiktinęs, kad JE torpedavo miškų įstatymo pakeitimą dėl pastatų atstatymo miškuose. Atseit nukentės 0, 25 mln piliečių, su šeimos nariais 0, 7 mln. Lygtai jie (tie , , vargšai’ ‘ )gyventi kur neturėtų: )). Ir išvis straipsnyje vėl demagogija, kad žmonės tinginiai, (nenori dirbti už minimumą), verčiau renkasi pašalpas ar emigraciją. Bepigu kapitalą turintiems, tada gali golfą žaisti, o verslo kasdienybę vykdo samdyti žmonės. Aišku reikėjo gabumų, landumo per prichvatizaciją, kad įgyti startinį kapitalą. Na ir didinimui, plėtimui pastangų reikia. O kasdienis mechanizmas verslo, jau suderintas ir vykdomas be jų pastangų. O visuomenė bloga, nes sovietinė dar, laukia kol kas ja pasirūpins: )). Visiems juk neužteko prichvatizuojamų objektų: )). Trumpiau sakant, sugrįžome į Smetonos laikus, o jei žmogaus su aukštuoju mokslu, savigarba neleidžia dirbti už minimumą, tai kalta sovietinė praeitis? Paprasčiausiai žmonės dar pamena, kad su jais pagarbiau elgdavosi. Valdžia buvo valdžia. O dabar – kapitalo tarnaitė.

 2. pritariu pritariu rašo:

  visiška tiesa, valdžia, žiniasklaida tarnauja kapitalui.Užsakei norimą straipsnį už gerus pinigus- turi, ir visai nesvarbu, kad suluošinai kažkam gyvenimą.Televizija rodo visokias ”nuo-iki”,grožisi šunų gyvenimu turtuolių apartamentuose su apsauga, o runkelius graudena visokiomis geros širdies akcijomis.Revoliucijos reikia, nes 99 proc. tų gabiųjų verslininkų -paprasčiausi vagys, savo laiku sėkmingai pasišildę prie valstybės pinigų patuštino jos skrynią, užtupdė savo statytinius seime, vyriusybėje, pasitvarkė sau palankią įstatyminę bazę ir toliau vaidina sėkmingai verslą vystančiais dendžiais.Iki šiol nesugeba įrodyti tik vieno- iš kur anuomet sukaupė tiek pinigėlio iš kuklių algų nusipirkti, pvz., viešbučių sostinės centre.Gėda žiūrėti į reklamuojamus visokių batvinių turtus ar europarlamentarų …kichų tyčiojimąsi iš tautos, šlykštu ir tiek.O rinkimai jau prasideda…

 3. izabele izabele rašo:

  Visur ir visiems, kur tik einu, ten ir kartoju AA Popiežiaus Jono-Pijaus Antrojo žodžius: Ne viskas kapitalizme gerai ir ne viskas socializme buvo blogai…

 4. daugelį daugelį rašo:

  dabartinių turtuolių padarė labai lengvai bankai. Investavo „kur reikia“ arba konvertavo „kaip reikia“ ir… lengvi milijonai.

  Kai kas rusams tarnauja ir gerus pinigus gauna.

  Yra ir kitų būdų. Pakankamai lengvų.

  Ir lovys yra lovys.

 5. Drulia Drulia rašo:

  Veikia klanai. Sumano miškuose statytis- įstatymas bus. Žiniasklaida- seniai nuperkama tarnaitė.Reikia prilaikyti už skvernų konkurentą- pasamdai teisėsaugą.Šitaip Uspaskis perėmė naftą.Iš konkurentų Šiauliuose.Perki “Elnio” susmirdusius griuvėsius, parduodi už 10 kartų didesnę kainą. Visiems gerai.Runkeliai mulkinami ir tokius renka į Seimą.

 6. zanavykas zanavykas rašo:

  musu kartos milionieriai, tai su valdzia/neokomunistine/ tampriai susija vagys.
  Kur vidurinysis sluoksnis, kuriantis ir uzsidirbantis savo protu, o ne savo naglumu.
  Tam, kad posovietineje erdveje sugrbti milijonus, reikejo apiplesti kiekviena gyventoja.
  Vienas is klasikinio pavyzdzio LIETUVOJE, su AMB pagalba prichvatizavo Jonavos AZOTA.
  Uz gamyklos vieneriu metu pelna. SLYKSTU.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...