2011 Kovo 27

Libija

Per koalicijos smūgius žūsta civiliai žmonės

veidas.lt

Per naujus koalicijos smūgius iš oro Libijoje žūsta ir kariai, ir civiliai žmonės, šeštadienį vakare sakė vyriausybės atstovas, kuris taip pat pakartojo raginimą nutraukti ugnį ir sušaukti skubų Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdį.

“Šįvakar smūgiai iš oro prieš mūsų šalį tęsiasi visa jėga, – sakė atstovas Moussa Ibrahimas (Musa Ibrahimas). – Netenkame daug gyvybių, kariškių ir civilių gyventojų”.

“Šiandien smūgiai ir oro tęsėsi valandų valandas be sustojimo”, – nurodė atstovas, turėdamas omenyje kelią tarp Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) gimtojo Sirto miesto ir už 400 km į rytus esančios Adždabijos. Sukilėlių pajėgos šeštadienį skelbė, kad atsiėmė tą kelią, palei kurį įsikūrę daug miestelių.

“Manome, kad žuvo daug civilių gyventojų, tarp jų – kai kurios šeimos, savo automobiliais bėgusios nuo smūgių iš oro, – tvirtino M.Ibrahimas. – Manome, kad tai yra žudymas, tai amoralu, tai neteisėta, tai nėra Saugumo Tarybos mandatas”.

M.Ibrahimas pakartojo raginimą tuojau pat nutraukti antskrydžius ir surengti skubų JT Saugumo Tarybos, kuri anksčiau šį mėnesį sankcionavo neskraidymo zoną virš Libijos ir karinius veiksmus civiliams gyventojams apsaugoti, posėdį.

Tuo tarpu opozicijos kovotojų atstovas rytiniame sukilėlių bastione Bengazyje šeštadienį žurnalistams sakė, kad jų pajėgos atsiėmė Adždabiją. Tai patvirtino ir ten esantys reporteriai.

Koalicijos antskrydžių taikiniai taip pat buvo Sirte ir pietiniame Sabhos mieste, pranešė Libijos valstybinė televizija ir liudininkai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...