2010 Balandžio 23

Sveikatos draudimas

Žinybos nežino, kaip apskaičiuoti PSD pirmakursiams

veidas.lt

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) kritiškai vertina praėjusią savaitę viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie galimai 40 tūkstančių šalies studentų nepagrįstai apskaičiuotas Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas. Šias 2009 m. rudenį studijas pradėję nuolatinių studijų studentai privalo mokėti iš savo kišenės.

LSS atlikta situacijos analizė parodė, jog PSD įmokas turinčios apskaičiuoti ir surinkti valstybės institucijos to atlikti negalėjo dėl spragų teisės aktuose. Iš studentų nusiskundimų apie nepagrįstai jiems priskaičiuotą PSD taip pat nebuvo gauta.

“Turima informacija iš studentų savivaldų bei valstybės institucijų leidžia teigti, kad už PSD atsakingos institucijos pačios yra kiek pasimetusios ir iš pirmo kurso studentų reikalauti PSD neskuba. Aiškumo trūksta, nes vykdant aukštojo mokslo pertvarką pakito teisinė tikrovė, o prie šios operatyviai priderinti kitų sričių teisės aktų nebuvo suskubta”,- pastebi LSS prezidentas Dainius Dikšaitis. Pasak LSS vadovo, organizacija jau parengė konkrečius siūlymus, kaip būtų galima elgtis tol, kol reikalingi formalūs pataisymai teisės aktuose bus priimti.

“Deja, valdžios insititucijų veikloje yra įsigalėjusi paraidinė arba kitaip – formalistinė – teisės samprata. Ji trukdo užuot keitus tikrovės neatitinkančius žodžius dokumentuose tiesiog remtis bendraisiais teisės principais ir operatyviai reaguoti į pakitusią realybę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. tomas tomas rašo:

    toks jausmas, kad lss atsidaro lsas.lt puslapy, pažiūro ką jie veikia, ir pagalvoja, kad ir jiems taip reiktų padaryti tik kitais žodžiais, kad neatrodytų, kad nieko neveikia. šitą temą jau lsas nagrinėjo praeitą savaitę, siaubas….


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...