2011 Vasario 25

Užsienio verslas

Penktadalis Latvijos ekonomikos – pilkojoje zonoje

veidas.lt

Maždaug penktadalis Latvijos ekonomikos gali būti pilkojoje zonoje, agentūros BNS verslo informacijos portalui “Baltic Business Service” pareiškė banko “Nordea Bank Finland” (Nordea) Latvijos filialo vyresnysis ekonomistas Andris Strazdas.

Tiesa, Latvijoje dėl pilkosios ekonomikos – kiek žmonių, tiek ir prognozių, pripažino jis.

“Aš visiškai nesutinku su tais, kurie sako, kad pilkosios ekonomikos dalis Latvijoje jau siekia 40 procentų. Tai, be abejo, perdėjimas. Tokiu atveju pilkoji ekonomika turėjo būti taip pat ir telekomunikacijų srityje, ir bankų sektoriuje, bet kol kas negirdėti, kad būtų taip. Yra šakų, pavyzdžiui, statyba, kur pilkasis sektorius labiau pasireiškia”, -sakė A.Strazdas.

“Labai nemėgstu pateikti konkrečių skaičių, iliustruodamas apytikrius skaičiavimus. Galbūt pilkojoje zonoje gali būti penktadalis ekonomikos, bet tikrai ne du penktadaliai, nes yra ekonomikos branduolys, kurį sudaro stambios įmonės, legaliai mokančios visus mokesčius, pagal savo lyginamąjį svorį reikšmingos Latvijos ekonomikoje”, – pažymėjo jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...