2013 Vasario 04

Penktą kartą apdovanoti geriausi metų merai

veidas.lt


Praėjusį antradienį Vilniuje esančiame “Neringos” restorane penktą kartą buvo grojamas iškilmingas maršas trims pažangiausiai dirbantiems merams: laureatui Alvydui Katinui, Utenos rajono vadovui, antros vietos prizininkui Vitalijui Mitrofanovui, Akmenės rajono merui, ir trečią vietą užėmusiam Šarūnui Vaitkui, Palangos miesto vadovui.

Kaip sakė savaitraščio “Veidas” vyr. redaktorius Gintaras Sarafinas, šiemet geriausiais merais išrinkti vadovai yra tikri savo krašto patriotai, nes visi trys ne tik sėkmingai vadovauja savo miestams ir rajonams, bet ir yra iš čia kilę. Redaktorius taip pat pabrėžė, kad jei centrinė šalies valdžia suteiktų savivaldai daugiau finansinio savarankiškumo, teisių ir atsakomybės, Lietuva laimėtų kur kas daugiau.
Savaitraščio “Veidas” leidėjas dr. Algimantas Šindeikis pabrėžė, kad Lietuvai reikia merų, pasižyminčių plačiu mąstymu ir patirtimi, kurie matytų savo savivaldybę ne lokaliai, o Europos miestų kontekste: “Mat tik vadovaujant tokiems merams Lietuva išsiverš iš provincialumo, todėl “Veidui” svarbu parodyti merus, kurie ieško proveržio į Europą.”
Tradiciškai Geriausio metų mero renginį globoja Seimo vadovas. Šįmet laureatą ir prizininkus sveikinęs Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas tvirtino: “Visi merai dirba puikiai, yra patriotai ir kiekvienas stengiasi bei kovoja dėl savo rajono, bet kažkas visados būna geriausias. Tačiau iškovojus geriausiojo titulą dar svarbiau tai pakartoti ateity, o tai daug sunkiau.”
Savivaldos politiką formuojančios Vidaus reikalų ministerijos vadovas Alfonsas Dailis Barakauskas šmaikščiai žadėjo 2013 metų merui A.Katinui suteikti audienciją ir išklausyti apie rajono problemas be eilės. O ministro pirmininko sveikinimą laureatui ir prizininkams perdavė premjero patarėjas, buvęs Neringos vadovas, geriausias praėjusių metų meras Antanas Vinkus.
Kadrus savivaldai ir centrinei šalies valdžiai rengiančio Mykolo Romerio universiteto prorektorius dr. Stasys Vaitkevičius sveikindamas prizininkus ir laureatą prisiminė, jog prasidėjus krizei A.Katinas, paklaustas, kaip Uteną veikia krizė, atsakė, kad niekaip – nė vienas projektas nesustojo. “O tai yra rodiklis, kad Utenos meras su komanda dirba profesionaliai”, – apibendrino S.Vaitkevičius.
Geriausias 2009-ųjų metų meras, Druskininkų vadovas ir Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Ričardas Malinauskas priminė, kad jei naujoji valdžia suteiktų savivaldai daugiau valdžios, savivalda su kaupu pateisintų lūkesčius.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...