2011 Sausio 09

Kultūra

Labiausiai apdovanotas filmas

veidas.lt

Filmą “Socialinis tinklas” (The Social Network), pasakojantį apie socialinį tinklą “Facebook”, toliau lydi sėkmė šių metų Holivudo apdovanojimų sezone – šeštadienį JAV Nacionalinė kino kritikų draugija (NFCS) jį pripažino geriausiu 2010 metų filmu, taip pat skyrė apdovanojimus jo režisieriui, pagrindiniam aktoriui ir scenarijaus autoriui.

Savo balsus už “Socialinį tinklą” atidavė 46 iš 61 Nacionalinės kino kritikų draugijos dalyvio.

Išgalvotas šio filmo siužetas pasakoja apie “Facebook” iškilimą: nuo idėjos, šovusios į galvą koledžo bendrabutyje, iki pirmojo milijono šio socialinio tinklo vartotojų.

Pastaroji sėkmė padidino “Socialinio tinklo” galimybes tapti šių metų JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimų ceremonijos favoritu. Geriausiu pernai sukurtu filmu jį taip pat yra pripažinusios kelios kitos kino kritikų organizacijos, tarp jų Niujorko, Los Andželo ir Bostono.

Nacionalinė kino kritikų draugija geriausiu praeitų metų aktoriumi taip pat pripažino Jesse’ą Eisenbergą (Džesą Eizenbergą) už “Facebook” įkūrėjo Marko Zuckerbergo (Marko Cukerbergo) vaidmenį.

Apdovanojimus pelnė ir “Socialinio tinklo” režisierius Davidas Fincheris (Deividas Finčeris) bei scenarijaus autorius Aaronas Sorkinas (Aronas Sorkinas).

Tuo tarpu geriausios aktorės apdovanojimas atiteko Giovannai Mezzogiorno (Džovanai Mecodžorno) už Italijos diktatoriaus Benito Mussolini (Benito Musolinio) pirmosios žmonos vaidmenį filme “Nugalėti” (Vincere).

Apdovanojimus už vyrų antrojo plano vaidmenį gavo Geoffrey Rushas (Džefris Rašas) už istorinę dramą “Karaliaus kalba” (The King’s Speech), o moterų – Olivia Williams (Olivija Viljams), suvaidinusi Romano Polanski (Romano Polanskio) filme “Vaiduoklis” (The Ghost Writer).

Geriausio filmo užsienio kalba laurai atiteko Prancūzijos ir Vokietijos filmui “Karlosas” (Carlos), pasakojančiam apie Venesueloje gimusį marksistą revoliucionierių Ilichių Ramirezą Sanchezą (Iljičių Ramiresą Sančesą), žinomą Šakalo slapyvardžiu, kurį išgarsino 1975 metais įvykdytas išpuolis prieš Naftą eksportuojančių šalių organizacijos (OPEC) būstinę Vienoje.

45-oje NFCS apdovanojimų ceremonijoje geriausiu nemeniniu filmu pripažinta dokumentinis filmas “Inside Job”, pasakojantis apie 2008 metų finansų krizę, o filmas “Tikras išbandymas” (True Grit) pelnė apdovanojimą už geriausią kinematografiją.

Kitos anksčiau daug pagyrimų sulaukusios kino juostos, tokios kaip “Kovotojas” (The Fighter), “Juodoji gulbė” (Black Swan) ir “Vaikams viskas gerai” (The Kids Are All Right) šįkart prizų nesulaukė.

NFCS apdovanojimai padeda prognozuoti, kurie filmai gali tikėtis didžiausią prestižą turinčių “Oskarų” statulėlių, kurias JAV Kino meno ir mokslo akademija kasmet teikia paskutinį vasario sekmadienį.

JAV Nacionalinė kino kritikų draugija turi 61 narį, kurie atstovauja didiesiems Los Andželo, Bostono, Niujorko ir Čikagos dienraščiams, taip pat žurnalams “Time”, “Newsweek” ir “The New Yorker”.

Į NFCS, įsteigtą 1966 metais, įeina tokie autoritetingi asmenys kaip Rogeris Ebertas (Rodžeris Ebertas) iš dienraščio “Chicago Sun-Times” ir Davidas Denby (Deividas Denbis) iš “The New Yorker”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...