2014 Vasario 03

Apdovanota geriausia 2014 metų merė

veidas.lt


Praėjusį antradienį jau tradiciškai merai, valstybės vadovai, aukščiausio rango pareigūnai ir verslininkai iš visos Lietuvos rinkosi sostinės restorane “Neringa” pagerbti geriausios metų merės. Ja savaitraščio “Veidas” jau šeštą kartą organizuotame konkurse išrinkta Birštono merė Nijolė Dirginčienė.
Beje, šiųmetė laureatė pagal išsilavinimą yra pedagogė. Kaip pastebėjo Mykolo Romerio universiteto dekanas, buvęs švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius, praeityje mokytojais dirbo net trečdalis dabartinių merų. Ir, ko gero, pedagoginė patirtis, gebėjimas suprasti skirtingus žmones lemia tai, kad dauguma merų puikiai jaučia savo savivaldybės pulsą, o siekdami pažangos išnaudoja ir regiono stiprybes, ir silpnybes.
“Meras yra savotiškas kunigas: jis turi gyventi žmonių ritmu dvidešimt keturias valandas per parą – pradedant galvos sopėjimu dėl užsikimšusios kanalizacijos, baigiant intelektualiausiais klausimais ir savivaldybės proveržio galimybėmis”, – perduodamas merams ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus sveikinimą sakė buvęs Neringos meras, nūnai premjero patarėjas Antanas Vinkus.
Tiek aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, tiek dauguma kitų kalbėjusiųjų atkreipė dėmesį, kad, ant merų pečių užkrovus įsisenėjusias problemas, šie jas sugeba išspręsti. Tai pasakytina ir apie socialinių pašalpų mokėjimą, ir apie daugiabučių renovaciją, ir apie žemės klausimus.
“Todėl nebijokite, pasitikėkite merais, mes tikrai pateisinsime Vyriausybės, Seimo bei valstybės lūkesčius, jei mums suteiksite daugiau galių savarankiškai spręsti. Juk pateisinome valstybės lūkesčius ir dėl šilumos ūkio modernizavimo, ir dėl socialinių išmokų mokėjimo”, – kreipėsi į Seimo vadovę Loretą Graužinienę, ministrus bei viceministrus Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Druskininkų rajono meras Ričardas Malinauskas. Jis taip pat pabrėžė, kad ir žiniasklaida turėtų objektyviau ir dažniau supažindinti su savivaldos pažanga, o ne viešinti pasiekimus tik tada, kai reklama užsakoma.
Kadangi šį renginį tradiciškai globoja Seimo pirmininkas, sveikindama laureatę bei prizininkus – Klaipėdos miesto merą Vytautą Grubliauską (II vieta) bei Akmenės rajono vadovą Vitalijų Mitrofanovą (III vieta) L.Graužinienė ir rimtai, ir šmaikščiai ragino iš merų daug ko pasimokyti ir centrinės valdžios atstovams.
Pati kalno gėlių ir jūros sveikinimų sulaukusi šiųmečio konkurso laureatė N.Dirginčienė bei nuo jos nedaug atsilikę kolegos V.Grubliauskas ir V.Mitrofanovas už tokį darbų įvertinimą pirmiausia buvo dėkingi savo suburtoms veržlioms komandoms, be kurių, pasak geriausių merų, neįmanomi jokie siekiniai ir jokia pažanga.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...