2010 Lapkričio 20

Spaudos aktualija

Pavasarį pasitiks kaip naujas

veidas.lt

Artimiausiomis dienomis bus pradėta Palangos simbolio – jūros tilto rekonstrukcija. Vakar kurorto savivaldybė pasirašė darbų rangos sutartį su bendrove, atliksiančia remontą.

Palangos tiltą numatoma pradėti remontuoti nuo jūros kranto link. Jis bus suremontuotas iš pagrindų. Kurorto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas įsitikinęs, kad nusistovėję palankūs orai gali turėti teigiamos įtakos darbų spartai. “Esant tokiems šiltiems orams labai palanku pradėti remontą. Tačiau net jei ir prasidėtų lietūs, tilto rekonstrukcijai jie neturėtų įtakos. Tad iki kito sezono darbus tikrai baigsime”, – įsitikinęs V.Kuznecovas.

„Lietuvos žinios“ praneša:

Remontuoti tiltą pageidavo tik dvi įmonės – “Lemminkainen Lietuva” ir “Hidrostatyba”. Konkursą laimėjo pirmoji, šią paslaugą įvertinusi 1,48 mln. litų. Palangos savivaldybė jūros tilto remonto darbams buvo numačiusi skirti panašią sumą – nuo 1,5 iki 1,7 mln. litų. Tiesa, rangovui sumokėti už paslaugą miesto biudžeto pinigų neužteks, reikės skolintis iš banko.

Kurorto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas LŽ sakė, kad apžiūrėjus tilto medines konstrukcijas konstatuota, jog jos visiškai sutrešusios ir kelia pavojų žmonėms. “Pamatėme, kad supuvusios ne tik lentos, kurias mes prieš kiekvieną sezoną keisdavome, bet ir medinės sijos, ant kurių tvirtinama visa vaikštomoji dalis, turėklai ir kita. Manome, kad dabar ėmęsi darbų, kitą sezoną poilsiautojams suteiksime galimybę vaikščioti rekonstruotu tiltu”, – žadėjo V.Stalmokas.

Anot „Lietuvos žinių“, per rekonstrukciją ketinama atnaujinti visas medines tilto dalis, net tvirtinamąsias sijas. Šios turėtų būti iš maumedžio, o lentos – eglinės. Taip pat bus pakeistos ir metalinės žvejų aikštelės bei prieplaukos konstrukcijos, kurios bus padengtos antikorozine danga. Bus pakeisti ir susidėvėję elektros kabeliai, šviestuvai bei jų stovai.

“Dirbsime, jei nesukliudys žiema. Mat jei artėjanti žiema bus tokia kaip pernykštė, tai nuo gruodžio iki kovo negalėsime atlikti jokių darbų”, – iš anksto apsidraudė V.Stalmokas.

Tiltą į jūrą, kuris ilgainiui tapo vienu svarbiausių Palangos kurorto simbolių, 1884-1888 metais pastatė grafas Juozapas Tiškevičius. Jis ketino Palangoje įkurti prieplauką. Daugiau nei po šimtmečio, 1998 metais, toje pačioje vietoje buvo pastatytas naujas, beveik pusės kilometro ilgio tiltas. Sugriovus senąjį iš dugno buvo iškelti ir akmenys, kurie, spėjama, atliko bangolaužio funkcijas ir pristabdė krantų irimą. Po kelerių metų susigriebta ir klaida atitaisyta – greta naujojo tilto supilta nauja akmeninė buna, sauganti krantus nuo erozijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...