2010 Balandžio 28

Remontas

Komisija apžiūrėjo premjero rezidenciją

veidas.lt

Trečiadienį apžiūrėję rekonstruojamą premjero rezidenciją Turniškėse, Vilniuje, Seimo Audito komiteto nariai neslėpė nusivylimo – Vyriausybės vadovui skirtam būstui naudojamos gana pigios, neišvaizdžios medžiagos, o už jas sumokėta itin daug.

Komiteto pirmininkė “darbietė” Loreta Graužinienė teigė, kad statybininkai, gavę 4,7 mln. litų, dabar dalį darbų galėtų atlikti ir nemokamai.

“Įspūdis tikrai liūdnas. Galvoju, kad kol bus baigta, kad galėtų gyventi premjeras, trečias žmogus valstybėje, tikrai reikės dar ne pusės milijono. (…) Aš tikėjausi geresnio rezultato. Bet matau, kad šiam premjerui per šią kadenciją įsikelti šansų labai mažai”, – pasibaigus ekskursijai po 620 kvadratinių metrų dviaukštį namą žurnalistams sakė L.Graužinienė.

Anot jos, pamačius bendrą pastato vaizdą ir žinant, kiek į jį sudėta pinigų, kyla daug klausimų.

“Mums klausimus kelia kiekiai ir kainos, žemės griovimo darbai ir kiti dalykai abejotini”, – tvirtino Audito komiteto pirmininkė.

Ji pareiškė, kad premjero rezidencijos rekonstrukcija yra tipiškas pavyzdys, kaip Lietuvoje leidžiami investicijoms skirti pinigai.

“Praktiškai padidintos kainos, prirašyti kiekiai: žemės darbai, pamatai, griovimo darbai, kurių neįmanoma patikrinti, didžiausios kainos”, – vardijo parlamentarė.

Rekonstrukcijos dokumentus nagrinėjęs Audito komiteto narys “tvarkietis” Andrius Mazuronis sudarė abejotinų darbų lentelę. Jam įtarimų sukėlė, kad sklypo plano korektūra atsiėjo 30 tūkst. litų, įskaičiuojant pridėtinės vertės mokestį (PVM), interjero projektas – 44 tūkst. litų, ardymo darbai – beveik 290 tūkst. litų.

A.Mazuronis paskaičiavo, kad už vieną kvadratinį fasado apšiltinimo su tinku metrą sumokėta 367 litai. Parlamentarus nustebino, kad vidaus elektros šviestuvams su medžiagomis numatyta 167 tūkst. litų, 8 lauko šviestuvams – 55 tūkst. litų.

Labiausiai stebinančiu dalyku A.Mazuronis pavadino rūsio sienos restauravimą – 35 kvadratinių metrų akmenų sienai išleista beveik 43 tūkst. litų.

L.Graužinienė teigė, kad jos vyras namie tokią sieną padarė pigiau ir gražiau.

Anot komiteto nario Sauliaus Stomos, komitetui tiriant rezidencijos remonto klausimus norėta išgirsti komentarą iš pirmų lūpų, tačiau teko tenkintis apžiūra. „Tai, ką pamatėme, pribloškė. Pagal tai, kiek išleista pinigų, tikėjomės išvysti labai aukštos kokybės statinį, o radome „dėžutę“ su kai kuriais pradėtos apdailos elementais“, – sakė Audito komiteto narys.

„Vaizdelis klostosi toks: tai tarsi mažasis LEO LT. Numatė židinį už 46 tūkstančius, o aštuoniems lauko šviestuvams pirkti G. Kirkilo kanceliarija ketino skirti 56 tūkstančius litų. Už seno pastato, kurio negriovė, o tik parengė rekonstrukcijai, ardymą socdemų vyriausybė sumokėjo beveik 300 tūkstančių, arba po 1,2 tūkstančio litų už kvadratą“, – nuostabą kėlusius faktus vardijo S. Stoma.

„Tačiau buvusio premjero vieši komentarai rodo, kad jis neketina sau prisiimti nė lašelio atsakomybės. Nors 4,5 milijono kainavusias statybas pradėjo jo vadovaujama Vyriausybė, G. Kirkilas nemano, kad jis už tai nors kiek atsako, ir tik svaidosi ironiškais juokeliais viešuose pareiškimuose. Vėl įsigali „vsio zakonno“ teisė?“, – piktinosi Seimo narys.

Parlamentaras tokiame opozicijos veikėjų elgesyje įžvelgė norą žūtbūt išlaikyti senąją „tvarką“ ir kuo giliau „suslėpti galus“. Tai, parlamentaro manymu, parodo ir opozicijos ketinimas Seime inicijuoti komisiją, kuri turėtų aiškintis vykdomosios valdžios neva daromą poveikį teisėsaugai. „Čia įžvelgiu nemažai asmeninių interesų“, – teigė TS-LKD frakcijos narys Saulius Stoma.

Turniškėse atskleistus faktus Audito komitetas ketina aptarti viename artimiausių posėdžių. „Skandalingą situaciją aptarę priimsime konkrečias išvadas, šito negalima taip palikti“, – teigia S. Stoma.

Rekonstruojama ministro pirmininko rezidencija priklauso Vyriausybei. Šis 620 kvadratinių metrų su rūsiu namas statytas 1938-1939 metais.

Rezidencija kartu su prezidentų Dalios Grybauskaitės, Valdo Adamkaus ir Algirdo Brazausko gyvenamaisiais namais yra saugomoje Turniškių zonoje. Tuo metu dabartinis butas, kuriame gyvena A.Kubilius su žmona Rasa, yra kitapus VAD saugomos teritorijos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. migrantė migrantė rašo:

    SIAUBAS…SIAUBAS…SIAUBAS… gal reikėjo už tokius pinigs pastatyti naują pilį?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...