2011 Liepos 10

Patys pasigaminame vis mažiau elektros

veidas.lt

BFL

Kaip paaiškino Energetikos ministerijos specialistai, šiuo metu vidutinė elektros energijos kaina Lietuvos elektros biržoje yra daugiau nei 10 proc. didesnė nei pernai ir svyruoja apie 20 centų už kilovatvalandę.
Svarbu tai, kad elektros gamybos mastai šių metų pirmąjį ketvirtį Lietuvoje buvo 37,7 proc. mažesni nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, o importas išaugo 40,9 proc. Tad iš viso šiuo metu į Lietuvą importuojama 66 proc. visos suvartojamos elektros energijos.
“Baltpool” analitikas Vytautas Čekanavičius teigia, kad svarbiausia mažėjančios elektros energijos gamybos ir kylančios jos kainos priežastis – mažėjanti elektros generacija dėl šiuo metu regione remontuojamų elektrinių.
Beje, tarp visų 60 Lietuvoje veikiančių energijos tiekėjų labiausiai sumažėjo būtent termofikacinių elektrinių pagaminamos elektros energijos kiekis, tuo tarpu atsinaujinančius energijos išteklius naudojančiose elektrinėse pagamintas elektros energijos kiekis buvo 42,6 proc. didesnis nei pernai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...