2011 Rugpjūčio 30

Konkursai į vieną darbo vietą sumažėjo

veidas.lt

Krizės laikotarpiu tarp darbo ieškančių žmonių įsiplieskusi konkurencija rimsta ir šiuo metu į vieną darbo vietą pretenduoja kur kas mažiau žmonių nei sunkmečiu.

Pasak darbo portalo “CV Market” vadovo Povilo Kytros, didžiausios darbo ieškančiųjų varžytuvės vyko 2009-aisiais, kai įmonėse prasidėjo masiniai atleidimai iš darbo. 2009-ųjų rekordas buvo pasiektas, kai į vienos įmonės skelbimą apie laisvą vardinių laikrodžių ir juvelyrinių dirbinių pardavėjo konsultanto vietą atsiliepė 812 kandidatų.
Pernai pretendentų į vieną poziciją rekordas jau buvo gerokai mažesnis – viena tarptautinė Vilniuje įsikūrusi įmonė, ieškojusi administratoriaus, sulaukė 432 kandidatų. Na o šiemet kol kas populiariausias darbo skelbimas, kuriame siūlyta apatinio trikotažo pardavėjos vieta, sulaukė jau “tik” 224 atsiliepimų.
Bet ir šis skaičius jau veikiau išimtis, o ne taisyklė. Pasak P.Kytros, dabar skelbimai, kuriuose siūlomas įvairus darbas biure (buhalterio, administratoriaus, vadybininko ir kt.), sulaukia apie 30–50 susidomėjusiųjų. Kiek populiaresni yra tie skelbimai, kuriuose darbą siūlo arba visiškai naujos, reputacijos nespėjusios susigadinti įmonės, arba didelės, gerai žinomos kompanijos – telekomunikacijų bendrovės, bankai ir pan.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...