2011 Gegužės 30

Pasveikino ESBO institucijos vadovą

veidas.lt

BFL

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pirmininkas, Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis pasveikino slovėnų diplomatą Janezą Lenarčičių su paskyrimu ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuro (ODIHR) vadovu naujai trejų metų kadencijai.

Šiam paskyrimui pritarė visų 56 ESBO valstybių narių užsienio reikalų ministrai.

“Padėdamas ESBO šalims narėms įgyvendinti prisiimtus plačius įsipareigojimus žmogiškajame saugumo matmenyje, Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuras atlieka labai svarbų darbą. J. Lenarčičiaus vadovavimas šiai institucijai ją tik sustiprino”, – teigia A. Ažubalis.

Pasak Lietuvos diplomatijos vadovo, ši ESBO institucija atlieka svarbų vaidmenį ne tik institucijų kūrimo ir rinkimų stebėjimo srityje, bet ir atsakant į terorizmo, netolerancijos bei prekybos žmonėmis keliamus iššūkius.

J. Lenarčičius ESBO Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biurui vadovauja nuo 2008 m. liepos. 2003-2006 metais jis buvo Slovėnijos ambasadorius ESBO. Per Slovėnijos pirmininkavimą ESBO 2005 metais vadovavo organizacijos sprendimus priimančiai institucijai – Nuolatinei tarybai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...