2011 Gegužės 11

Lietuva remia Europos Tarybos reformas

veidas.lt

BFL

Lietuva remia Europos Tarybos (ET) generalinio sekretoriaus vykdomas šios organizacijos reformas, skirtas ją modernizuoti ir padidinti jos efektyvumą diegiant demokratijos, žmogaus teisių ir įstatymo viršenybės standartus visose Europos šalyse, teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis ET Ministrų komiteto sesijoje Stambule gegužės 11 dieną.

„Sparčiai besikeičiančioje tarptautinėje aplinkoje ET turi išlikti pirmaujančia paneuropine institucija, kuri vienija šalis nares teisiškai susaistančiomis taisyklėmis ir standartais bei padeda joms įveikti iššūkius demokratijos, įstatymo viršenybės ir žmogaus teisių srityse“, – sakė A. Ažubalis.

Kaip Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pirmininkas, A. Ažubalis susitikime pasveikino ET veiklą prisidedant prie įšaldytų konfliktų sureguliavimo, įskaitant ET Venecijos komisijos vaidmenį konsultuojant teisės klausimais Moldovos Vyriausybę bei ET Žmogaus teisių komisaro rekomendacijas po konflikto Gruzijoje2008 m. rugpjūčio mėnesį.

Ministras pažymėjo, kad ET ir ESBO turi glaudžiai koordinuoti savo veiklą prisidėdamos prie pastangų sureguliuoti užsitęsusius konfliktus ir teikdamos pagalbą demokratinėms permainoms Šiaurės Afrikoje.

Gegužės 10-11 dienomis vykusioje Europos Tarybos ministrų komiteto 121-ojoje sesijoje Lietuvos užsienio reikalų ministras kartu su kitų 46 valstybių atstovais ir ET institucijų vadovais aptarė šiuo metu vykdomos visos organizacijos ir Europos žmogaus teisių teismo atskirai reformų aktualijas, išminčių grupės ataskaitą dėl daugiakultūrinėms Europos šalių visuomenėms kylančių iššūkių bei ET generalinio sekretoriaus Thorbjorno Jaglando iniciatyvą dėl ET bendradarbiavimo su kaimyninėmis šalimis stiprinimo.

ET įkurta 1949 m. Tai seniausia Europos regioninė organizacija, skirta skatinti įstatymo viršenybės ir demokratijos plėtrą, padėti užtikrinti žmogaus teises.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...