2011 Gegužės 04

Smerkia išpuolį holokausto minėjimo dieną

veidas.lt

BFL

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis trečiadienį pasmerkė išpuolius, kuriais siekiama supriešinti Lietuvos visuomenę, ir paragino teisėsaugos institucijas surasti bei nubausti nesantaikos kurstytojus.

A. Ažubalio pareiškimą Užsienio reikalų ministerija paskelbė po pirmadienio vakarą Vilniuje įvykdyto išpuolio prieš paskaitos apie antifašizmą dalyvius.

“Kaip provokaciją vertinu tokius veiksmus, kai minime Holokausto aukų atminimo dieną. Tai įžūlus iššūkis ne tik patyrusiems šią tragediją, Lietuvos žydų bendruomenei, visame pasaulyje pasklidusiems litvakams, bet ir kiekvienam padoriam mūsų visuomenės nariui”, – URM pranešime cituojamas ministras.

Jis teigė tikintis Lietuvos visuomenės ir valstybės bei teisėsaugos institucijų branda.

“Tautinės nesantaikos kurstytojai turi būti kuo greičiau rasti ir turi sulaukti Lietuvos Respublikos įstatymuose numatytos bausmės. (…) Kraštutinių visuomenės grupių rasistiniai išpuoliai kenkia mūsų valstybės ir visuomenės tarptautiniam autoritetui, todėl raginu teisėsaugos institucijas imtis dar aktyvesnių koordinuotų veiksmų su jais kovojant”, – sakė A. Ažubalis.

Anot URM vadovo, Vyriausybė ir toliau dės pastangas holokausto aukų atminimui įamžinti ir pasitelkiant švietimą didinti visuomenės toleranciją. Pasak jo, kovojant su rasistiniais išpuoliais gali prisidėti kiekvienas šalies pilietis.

Pirmadienio vakarą Vilniuje prieš paskaitos apie antifašizmą dalyvius surengtas išpuolis – į patalpas A. Strazdelio gatvėje, kur tuo metu vyko paskaita apie antifašistus, įbėgo kaukėti asmenys. Jie įmetė du dūminius užtaisus ir pasišalino.

Pasak “Lietuvos ryto” televizijos, išpuolį įvykdę asmenys gali būti susiję su kariuomene, nes, pirminiais duomenimis, išpuolio vietoje rastus dūminiai užtaisus naudoja ir kariškiai.

Vėliau Krašto apsaugos ministerija paskelbė, jog policija neturi duomenų, kad Vilniuje įvykdytame išpuolyje prieš antifašizmo paskaitos dalyvius, būtų dalyvavę su Lietuvos kariuomene susiję asmenys.

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė teigė apgailestaujanti, jog po incidento žiniasklaidoje buvo skubotai išplatinta nepatvirtinta asmeninėmis prielaidomis paremta šešėlį Lietuvos kariuomenei metanti informacija.

“Smerkiame antisemitizmą, bet kokią kitą diskriminaciją dėl rasės, tautybės, lyties ar pažiūrų. Lietuvos kariuomenėje ugdoma pagarba kultūrų įvairovei – tautinėms, religinėms, kalbinėms mažumoms”, – cituojama R. Juknevičienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. arvydas damijonaitis arvydas damijonaitis rašo:

    RAUDONIEJI NACIAI (NKVD – KGB struktūros,50 proc žydų) Lietuvoje,Ukrainoje,Rusijoje nekaltų gyventojų nužudė dešimteriopai( kaikurie šaltiniai nurodo šimteriopai) kartų daugiau negu rudieji naciai.Raudonųjų nacistų propagandisto ILJOS ERENBURGO nurodymas sunaikinti Prūsijos gyventojus buvo įvykdytas.Prūsija buvo paskandinta nekaltų gyventojų kraujyje,nužudyta 1,5 milijono kūdikių,moterų,senelių.30 tūkstančių lietuvininkų buvo suvaryti ant ledo lyties Karaliaučiaus pakrantėje,lytis užminuota ir susprogdinta.Tai yra karo nusikaltimai,kurie neturi senaties termino..”Nacių medžiotojai” zuroffai galėtų pradėti ,tuo pačiu” teisiniu” pagrindu ,RAUDONŲJŲ NACIŲ medžioklę Lietuvoje,Izraelyje,Ukrainoje,Rusijoje..Ar Holokaustą patyrę žydai padės masines žudynes ,genocidinius nusikaltimus patyrusiems lietuviams gauti kompensaciją iš Rusijos? Arvydas Damijonaitis,žydų gelbėtojos vaikaitis


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...