2011 Birželio 09

Pasveikino aukščiausio rango Europos šalių teisėjus

veidas.lt

BFL

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino pirmą kartą Lietuvoje rengiamos Europos teismų tarybų tinklo (ETTT) Generalinės Asamblėjos dalyvius ir palinkėjo teisininkams, kad jos metu užsimezgęs glaudesnis tarpvalstybinis bendradarbiavimas pasitarnautų teisinės sistemos tobulinimui visoje Europoje.

Lietuvos vadovė pabrėžė, jog aukštų teisingumo standartų užtikrinimas ir veiksmingos teisinės sistemos funkcionavimas, prigimtinių Europos Sąjungos vertybių – įstatymo viršenybės ir lygių teisių visiems įgyvendinimas vykdant teisingumą yra esminis Lietuvos ir visos Europos teismų uždavinys.

“Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartija užtikrina teisę į veiksmingą teisingumą, kasdieninį asmens teisių ir lygių galimybių įtvirtinimą. Teismų nepriklausomybė ir nešališkumas turi būti ne privilegija, bet viena iš prigimtinių žmogaus teisių. Tik tuomet, kai piliečiai pasitiki teisėtvarkos institucijomis, teismų sistema ir teisėjais, galime tikėtis visuomenės paramos realiam teismų nepriklausomumo principo įgyvendinimui”, – sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovės teigimu, būtina siekti, kad teisėjų ryžtą tarnauti žmogui ir visuomenės interesui remtų kiekvienas europietis. Tai bus įmanoma tada, kai Europos visuomenės iš teismų galės tikėtis ne aklo įstatymo raidės vykdymo, bet teisingumo. Todėl yra būtinos įstatymų pataisos, kurios supaprastintų teismų procesą, neleistų nepateisinamai ilgo bylų nagrinėjimo, įvestų teismų sistemos aiškumą, o informacija apie teismus taptų lengvai prieinama.

Ketvirtadienį Vilniuje prasidėjusioje ir dvi dienas truksiančioje ETTT Generalinėje Asamblėjoje aptariami “Iššūkiai ir galimybės teismų sistemai dabartinės ekonominės situacijos metu”.

Numatoma paskelbti ir “Vilniaus deklaraciją” – rekomendacinio pobūdžio dokumentą Europos šalių teismams.

ETTT kasmetiniame renginyje dalyvauja teismų savivaldos institucijų atstovai iš 30 Europos šalių.

Diskusijos vyks darbo grupėse, pranešimus skaitys Europos Komisijos, ETTT ir įvairių šalių teismų savivaldos institucijų atstovai.

30 Europos šalių vienijantis Europos teismų tarybų tinklas įkurtas 2004 m. Tai organizacija, jungianti Europos Sąjungos valstybių nuo vykdomosios ir įstatymų leidžiamosios valdžios nepriklausomas institucijas, garantuojančias teismų nepriklausomumą. Šios organizacijos tikslas – pagerinti bendradarbiavimą ir abipusį supratimą tarp institucijų, užtikrinančių paramą teismams.

Lietuva yra viena iš ETTT steigėjų. Lietuvos teisėjų tarybos atstovai yra nuolatiniai Europos teismų tarybų tinklo darbo grupių ir komisijų nariai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...