2011 Liepos 07

Paskolų ribos naudingos ne visiems

veidas.lt

Scanpix

Šiandien, dar tik prasidedant naujam ekonomikos ciklui, kai kurie bankai jau vilioja klientus 95 proc. užstatomo turto vertės kreditais, o finansų ekspertai baiminasi, kad šitaip vėl sparčiai artėjama prie žalingos ir destruktyvios 2007-ųjų euforijos, ketvirtadienį rašo “Lietuvos žinios”.

“Swedbank” vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis sako, kad jeigu net LB šias gaires padarytų privalomas, ne tik rekomendacines, tai nevisiškai užkirstų kelią neatsakingam skolinimuisi – kai kurie santaupų neturintys šalies gyventojai gali nuspręsti likusią įsigyjamo nekilnojamojo turto dalį finansuoti ne iš nuosavo kapitalo, o paimdami vartojamąją paskolą.

“Jei bankai ir atsisakytų žmogui, siekiančiam būsto kredito, suteikti didelę vartojamąją paskolą, jis galbūt imtųsi dar rizikingesnės “strategijos” – brangiai ir trumpam laikotarpiui skolintis iš greitųjų kreditų bendrovių”, – sako N.Mačiulis.

“Danske” banko Verslo plėtros tarnybos direktorius Norbertas Žioba informuoja, kad įgyvendinant LB rekomendacijas, bankas uždraus paskolos gavėjui pasinaudoti kitais banko finansiniais įrankiais pradiniam įnašui gauti. “Tai reiškia, kad imti kreditą galės tie, kurie jau turi sukaupę pirminiam įnašui reikiamą sumą”, – akcentavo N.Žioba.

Lietuvos komercinių bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas mano, kad LB iniciatyva naudinga būsto paskolų požiūriu, tačiau žalinga individualioms įmonėms ir ūkininkams. “Atsakingo skolinimo nuostatos apsunkintų gauti kreditą smulkiajam verslui, ūkininkams, pabrangintų skolinimą, sumažintų prieinamumą prie skolintų lėšų. Trumpiau tariant, per daug užsimota – numatytas pernelyg griežtas reguliavimas”, – kalbėjo S.Kropas

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Dennis Clark Dennis Clark rašo:

    Ar Jūs ieškote labai Tikras paskolos?Geros naujienos yra čia! ! ! Mes siūlyti paskolas svyruoja nuo 5, 000.00 lt Min. 30, 000, 000.00lt Maks. bent 2% palūkanų norma per metus. PASKOLOS plėtoti verslą Mes esame sertifikuoti, patikimas, patikimas, efektyvus, greitas ir dynamic.contact mumis email: am.credito@blumail.org


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...