2010 Gruodžio 15

Teisėsauga

Išskirtinėmis sąlygomis Pravieniškėse naudojosi “neeiliniai asmenys”

veidas.lt

Pravieniškių gydymo ir pataisos namuose sukurtomis išskirtinėmis sąlygomis naudojosi visuomenei žinomi nuteistieji, trečiadienį pareiškė teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Lietuvos televizija pranešė, kad tarp jų – ir dešimtis milijonų litų iššvaistęs buvęs EBSW koncerno prezidentas Gintaras Petrikas.

“Aš galiu pasakyti, kad tarp jų yra ir labai gerai žinomų asmenų Lietuvoje, yra dalis žinomų, bet tai iš tikrųjų yra neeiliniai asmenys”, – žurnalistams po Vyriausybės posėdžio sakė teisingumo ministras, tačiau plačiau nekomentavo.

Teisingumo ministras įstaigos vadovo Ramūno Kalendros atžvilgiu inicijavo tarnybinio nusižengimo tyrimą dėl išskirtinių sąlygų keturiems nuteistiesiems bei neaiškumų dėl medicinos pažymų Taip nuspręsta gavus Kalėjimų departamento išvadas apie lapkričio pabaigoje atliktą patikrinimą.

“Apmaudu, kad tame kontekste, kai yra priešinamasi, ir pats įstaigos vadovas (R.Kalendra – BNS) priešinasi probacijos sistemai, kur būtų sudarytos resocializacijos sąlygos visiems normalios, pats sudaro išskirtines sąlygas tiems, kurie pasirodė, matyt, kažkuo išskirtiniai”, – kalbėjo R.Šimašius.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad vienas nuteistasis iš Kauno tardymo izoliatoriaus į Pravieniškių gydymo ir pataisos namus buvo perkeltas atsižvelgus į vienos privačios bendrovės pateiktą konsultacinę gydytojo pažymą, kurioje nenurodoma nei data, nei įstaigos registracijos numeris.

Be to, atlikto patikrinimo metu konstatuota, kad šis ir dar trys nuteistieji bausmę Pravieniškių gydymo ir pataisos namuose atlieka ir gydosi gyvendami ne kartu su kitais nuteistųjų būryje, o įstaigos bibliotekos bei klubo patalpose.

R.Šimašius žurnalistams tvirtino, kad taip pat abejonių kelia pagrindai, dėl kurių šie asmenys pateko į Pravieniškių gydymo ir pataisos namus.

Paaiškėjo, kad įtarimų sukėlę asmenys laisvai naudojasi internetu ir pokalbių programa “Skype”, nors tai jiems griežtai draudžiama.

Visi keturi nuteistieji įstaigoje dirba po ketvirtadalį ar pusę etato, eidami tarnybinių patalpų bei klubo darbininkų pareigas. Įstaigos vadovo R.Kalendros leidimu jie šiose patalpose gali praleisti visą parą.

“Pateikti faktai kelia įtarimų, ar šios privilegijos galėjo būti suteiktos už atitinkamą mokestį ar sudarius kitus neleistinus susitarimus”, – Teisingumo ministerijos pranešime cituojamas R.Šimašius.

Praėjusią savaitę R.Šimašius nušalino R.Kalendrą nuo pareigų, įtarus, kad jis ketino pasisavinti daugiau nei 1 mln. litų. Anot ministro, dėl šio įvykio Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...