2011 Vasario 22

Energetika

“Gazprom” turės išmokti veikti konkurencijos sąlygomis

veidas.lt

Lietuvos premjeras Andrius Kubilius pareiškė, kad Rusijos dujų koncernas “Gazprom” turės išmokti veikti konkurencijos sąlygomis tiek Baltijos šalyse, tiek visoje Europos Sąjungoje.

“Gazprom” turi, mano įsitikinimu, labai paprastą užduotį – suvokti, kad laikai keičiasi, ir kad Lietuvoje. Latvijoje ir Estijoje ir toje pačioje Lenkijoje ir visoje Europos Sąjungoje jis turės veikti konkurencinėmis sąlygomis – tai yra nebegalės turėti tokios dominuojančios monopolinės padėties, kuria iki šiol galėjo piktnaudžiauti”, – interviu Lietuvos radijui antradienį sakė A.Kubilius.

Taip jis komentavo Rusijos dujininkų asociacijos prezidento Valerijaus Jazevo pareiškimą, kad Lietuva ir Lenkija pažodžiui interpretuoja Europos Sąjungos energetikos sektoriaus liberalizavimą numatančias direktyvas ir dėl to joms gali didėti “Gazprom” tiekiamų dujų kaina.

“Tas minėtas ponas kalba, kad Lietuva ir Lenkija paraidžiui skaito direktyvas – nežinau, kaip dar jas galima būtų skaityti – gal “Gazprom” žino kitą modelį, ir todėl jos bus baudžiamos didesnėmis kainomis. Kaip tik todėl reikalingos tokios direktyvos – paraidžiui perskaitytos ir įgyvendintos, kad tas ar kitas monopolistas negalėtų piktnaudžiauti savo dominuojančia padėtimi. ES yra aiškiai įvardijusi, kad tokių direktyvų pagalba ir galima sukurti bendrą dujų rinką visoje ES, sujungtą bendrais vamzdynais, veikiančią pagal bendras taisykles, kurios leistų konkuruoti dujų sistemoje įvairiems tiekėjams”, – kalbėjo A.Kubilius, atsakydamas ir į klausimą. ar Rusijos premjeras Vladimiras Putinas, kuris šią savaitė Briuselyje ketina kelti energetikos klausimus, galėtų išsiderėti dujų rinkos liberalizavimo lengvatų.

Didžiausios “Lietuvos dujų” akcininkės “Gazprom” ir Vokietijos E.ON priešinasi ES energetikos direktyvos trečiojo paketo įgyvendinimui, kuris reiškia, kad Lietuvos Vyriausybė valdys strateginę dujų infrastruktūrą, savo žinion perimdama magistralinius šalies dujotiekius.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas sako, kad dujų tiekėjas negalės turėti daugumos akcijų perdavimo sistemos operatoriaus įmonėje, tačiau pabrėžia, kad tai nereiškia nacionalizavimo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...