2012 Lapkričio 16

Paskelbti geriausių šių metų išradimai

veidas.lt


Norite, kad ypatingos progos metu patalpoje virš svečių galvų praskrietų tikras debesis? Jūsų įgeidį įgyvendinti padės olandų menininko Berndnauto Smilde’o atrasta debesies formulė: esant tam tikram drėgnumui, slėgiui, apšvietimui ir kitoms sąlygoms, patalpoje kelioms akimirkoms susiformuoja toks pat darinys, kokį matome danguje.

Šį B.Smilde’o kūrinį žurnalas “Time” pavadino vienu geriausių 2012-ųjų išradimų, į kurių sąrašą buvo įtraukta ir nemažai kitų originalių ir netikėtų šiemet dienos šviesą išvydusių sprendimų. Tarp jų – 40 JAV dol. kainuojantis kompanijos “Black & Decker” išmanusis bevielis grąžtas ar Masačusetsto studentų sukurta slydimo medžiaga, kuri užtikrina, kad iš bet kokio ja padengto indo nepalikdamas jokio pėdsako išbėgs net, tarkime, tirščiausias pomidorų padažas.
Ypatingo įvertinimo sulaukė ir šiemet sukurtas namie naudojamas ŽIV testas – už 40 JAV dol. įsigytas “OraQuick” prietaisas per 20 minučių iš seilių nustato, ar žmogus nėra užsikrėtęs šiuo mirtinai pavojingu imunodeficito virusu.
Ne mažiau žmonijai naudingas ir šiemet dizainerės Gabrielės Diamanti išrastas saulės energija valdomas vandens distiliavimo įrenginys – jis gali padėti tūkstančiams trečiojo pasaulio šalių gyventojų, kuriems stinga šviežio vandens ir kurie, naudodami šį prietaisą, jūros vandenį galės paversti gėlu.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Zenonas Zenonas rašo:

    Ar Gabrielės Damanti įrenginys tinka samagonui distiliuoti? Tada saulės energijos baterijos nėra vien prabangos dalykas, o susisiekimo priemonė.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...