2011 Gegužės 28

Kaip gyvenimas atrodys 2020-aisiais?

veidas.lt

Scanpix

JAV mokslo žurnalas “Popular Science” paskelbė išradimus, kurie per ateinančius 10 metų esą visiškai pakeis žmogaus gyvenimą.

2020-ieji, kai šie pokyčiai jau bus įvykę, pasirinkti simboliškai – iš tiesų kardinalūs pasikeitimai dėl mokslo laimėjimų gali įvykti, tarkime, 2019-aisiais ar 2021-aisiais.

Didžiausia naujove maždaug tuo laikotarpiu neva taps kosminė Japonijos stotis Mėnulyje. Tiesa, kol kas šis projektas dėl atstatymo darbų po cunamio Japonijoje sustabdytas, tačiau į jį investuota jau tiek laiko ir pinigų, jog neabejojama, kad po 10 metų ši stotis Mėnulyje veiks visu pajėgumu.

Kitas didžiulis 2020-ųjų projektas bus greitasis traukinys tarp Londono ir Pekino. Jis drieksis per 17 šalių ir sujungs Europą su Azija.

Be to, iki 2020-ųjų greičiausiai bus įvykdyti ir dar keli ambicingi projektai. Vienas jų – automobiliai be vairuotojų, kurie jau nieko nestebins gatvėse, ir skraidantys karinės paskirties automobiliai, kuriuos šiuo metu inžinieriai projektuoja gynybos ir specialiųjų tarnybų darbui.

Dar prognozuojama, kad iki 2020-ųjų visi degalai turėtų būti jau tik biologinės kilmės, o žmogaus smegenyse bus galima implantuoti vadinamuosius mini lustus, per kuriuos žmogus galės valdyti mobilųjį telefoną, televizorių ar kompiuterį, o šių prietaisų ekranai bus pagaminti pagal naujausią OLED technologiją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...