2011 Vasario 17

Mokslas

Laukiama daugiau išradimų

veidas.lt

Lietuvos mokslininkai ir įmonės 2010 m. užpatentavo 84 nacionalinius išradimus – tiek pat, kiek ir 2009-aisiais, rodo Valstybinis patentų biuras (VPB). Daugiausiai per pastaruosius 10 metų patentų buvo užregistruota 2005 m. – 116.

Kaip informavo VPB direktoriaus pavaduotojas Žilvinas Danys, daugiausiai išradimų užregistruota žmonių poreikiams tenkinti (žemės ūkio, miškininkystės, maisto, drabužių, pramogų ir kitose srityse), taip pat mechanikos ir statybos sektoriuose.

Lietuvoje galioja ir Europos patentai, kuriais užsienio kompanijos stengiasi apsaugoti savo technologijas Lietuvos rinkoje. Iš pradžių stipriai kilęs pernai šių patentų skaičius sumažėjo. Pavyzdžiui, 2003 m. Lietuvoje įsigaliojo 755 Europos patentai, 2009 m. – 1038, o 2010 m. – 940.

“Šie patentai rodo, kad Europos pramonė įžvelgia Lietuvoje potencialią rinką, nes prieš investuojant į kokią nors šalį, iš pradžių patentais apsaugomos technologijos”, – komentavo Ž.Danys. Norėdama apsaugoti savo technologijas užsienio rinkose Europos patentus įsigyja ir viena kita lietuvių bendrovė. Ž.Danys prognozuoja, kad šiemet patentų paraiškų ims daugėti, nes Vyriausybė skyrė ES lėšų Europos patentams įsigyti.

Aktyviausi išradimų patentuotojai Lietuvoje – Kauno technologijos universitetas ir Vilniaus Gedimino technikos universitetas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...