2010 Gruodžio 22

Baltarusija

Pasiūlė įvesti rusų pajėgas

veidas.lt

Buvęs Baltarusijos vadovas Stanislavas Šuškevičius “Radio Svoboda” eteryje kalbėdamas apie Baltarusijoje vykusius prezidento rinkimus pareiškė, kad į Baltarusiją reikėtų įvesti Rusijos karines pajėgas, pranešama tinklalapyje lenta.ru

S.Šuškevičius atsisakė pripažinti dabartinio prezidento Aleksandro Lukašenkos pergalę ir apkaltino jį represijomis.

Jis pareiškė, kad Rusija galėtų įsikišti į įvykių eigą, pasiremdama Sąjunginės valstybės susitarimais. “Jeigu Sąjunginėje valstybėje pažeidinėjamos žmonių teisės, tai mūsų sąjungininkė šioje valstybėje – Rusija, turėtų deramai į tai reaguoti”, – sakė politikas.

“Ir gal būt tai būtų geriau, nei įvedinėti savo kariuomenę į kažkokias šalis, kurios paskelbė savo nepriklausomybę, įvesti karines pajėgas į Baltarusiją ir pasirūpinti, kad ten būtų išsaugotos žmonių gyvybės ir jų sveikata”, – svarstė buvęs Baltarusijos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas.

S.Šuškevičius 1991-1994 metais vadovavo Baltarusijos Aukščiausiajai Tarybai. 1991 -ųjų gruodžio 8 dieną Belovežo girioje jis bei Rusijos ir Ukrainos vadovai – Borisas Jelcinas ir Leonidas Kravčiukas – pasirašė susitarimą, kuriame konstatuotas Sovietų Sąjungos suirimas ir skelbiama apie Nepriklausomų Valstybių Sandraugos (NVS) – regioninio buvusių sovietinių respublikų susivienijimo – sukūrimą.

Atsistatydinęs S.Šuškevičius ne kartą kritikavo A.Lukašenką. Per šiuos prezidento rinkimus jis rėmė opozicijos kandidato Andrejaus Sanikovo kandidatūrą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Anonimas Anonimas rašo:

    Emocinga gerb.Šuškevičiaus reakcija.Pasikarščiavo žmogus.Kas jau,jei ne jis,turi suprasti,kad ruskiai nemoka išeiti,o rėkia,kad žemė,kur jie įkėlė savo purvinus čebatus,tampa “isskono” rusiškomis!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...