2012 Spalio 16

Pasirodo, lietuviai nėra pesimistai

veidas.lt


Nors šiaip jau linkstama manyti, kad lietuviai yra bambekliai ir jiems viskas negerai, tačiau patys Lietuvos gyventojai save laiko labiau optimistais. Bent taip paaiškėjo po “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos sociologinės apklausos.

Iš jos sužinome, kad pesimistais save laiko vos 0,6 proc. respondentų ir dar 10,4 proc. save vadina labiau pesimistais, nors kartais pasiduoda optimistinėms nuotaikoms, bet net 85 proc. apklaustųjų save laiko optimistais, kuriuos tik retkarčiais apima pasimistinės nuotaikos.
Nustebino ir atsakymai į kitą klausimą – kaip vertinate mūsų valstybės raidą? Ankstesniais metais didžiuma atsakiusiųjų vertindavo prastai, o dabar kone du trečdaliai vertina vidutiniškai, o dešimtadalis – teigiamai. Vertinančiųjų neigiamai – apie 27 proc. Nejaugi iš tiesų imame keistis?

Kuo jūs save laikote? (proc.)

Labiau optimistu, nors kartais apima pesimistinės nuotaikos    59,2
Optimistu    26,2
Labiau pesimistu, nors kartais apima optimistinės nuotaikos    10,4
Nežinau    3,6
Pesimistu    0,6

Kaip vertinate mūsų valstybės raidą? (proc.)

Vidutiniškai    61,6
Neigiamai    27,4
Teigiamai    10,6
Nežinau / neturiu nuomonės    0,4

Šaltinis: „Veido“ užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės „Prime consulting“ 2012 m. rugsėjo 10–12 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į „Veidą“ būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...