2011 Gegužės 26

Pasirašė Operatyvinės veiklos įstatymo pataisas

veidas.lt

BFL

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį pasirašė Operatyvinės veiklos įstatymo pataisas, kurios, jos teigimu, apibrėžia aiškesnę ir skaidresnę nusikaltimais įtariamų asmenų persekiojimo tvarką bei numato papildomus žmogaus teisių saugiklius.

“Atsižvelgdama į visuomenės nuogąstavimus, kad įstatymas gali atverti galimybes nekontroliuojamam žmonių persekiojimui, šalies vadovė įstatymo pataisas dar kartą aptarė su žmogaus teisių specialistais, teisininkais ir pasirašė jį tik įsitikinusi, kad įstatymas nenumato jokių galimybių klausytis įtariamųjų pokalbių be teismo leidimo”, – teigiama Prezidentūros pranešime.

Seimo gegužės 12 dieną priimtomis pataisomis iš dalies pakeista telefoninių pokalbių klausymosi ir kito slapto sekimo sankcionavimo tvarka. Pagal jas, teisėjas leis slapta klausyti nebe konkretaus telefono numerio, o asmens. Tokiu būdu sumažės darbo krūviai ir teisėjams, ir prokurorams. Mat dabar sankcijos reikia prašyti atskiram telefonui numeriui.

Be to, leidimas klausytis telefoninių pokalbių galios 12 mėnesių ir negalės būti pratęsiamas.

Duomenis apie fizinių ir juridinių asmenų finansines operacijas įstatymu leista gauti ne tik Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT), bet ir kitoms teisėsaugos institucijoms.

Griežtesnė operatyvinio persekiojimo tvarka, pasak prezidentės, užtikrins galimybes greičiau surinkti įrodymus ir neleis vilkinti ikiteisminio tyrimo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...