2010 Lapkričio 17

Tai įdomu

Pasakyk, kada gimei, pasakysiu, kas tu

veidas.lt

"Veido" archyvas

Jei vaikus išties globoja skirtingos planetos, jiems netgi dangus gali atrodyti skirtingai žydras…

Atrodytų, koks skirtumas, kada gimei – pirmadienį ar trečiadienį, ryte ar vakare, esant pilnačiai ar delčiai. Bet, pasirodo, yra. Charakterį ir temperamentą lemia ne tik auklėjimas ar genai, bet ir gimimo diena.

Žinoma, nieko čia jau dabar nebepakeisi, bet gal bus lengviau suprasti, iš kur atsirado vienas ar kitas mažylio būdo bruožas, ir atlaidžiau į viską žiūrėti. Netikite? Perskaitykite, ir kas žino, gal tai bus tiesa…

Pirmadienio romantikai

Pirmadienis – diena, kurią dažna būsimoji mamytė labiausiai bijo gimdyti. Juk dar nuo seno buvo manyta, kad geriau naujų darbų nepradėti pirmadienį, mat jei atsitiks kokių nemalonumų, jie lydės visą savaitę. Tačiau nėra taip blogai, kaip gali atrodyti. Pirmadienį valdo Mėnulis – sidabras (vandens elementas), todėl pirmąją savaitės dieną gimusiems žmonėms būdingas romantiškumas, turtinga fantazija, švelnumas, jautrumas, svajingumas. Deja, taip pat ir baimė, prietaringumas, miego sutrikimai, polinkis į blogus įpročius… Gal todėl tą dieną gimusiems sunkiau įsitraukti į darbus ir jie lengviau išmušami iš vėžių, nors dėl to nerimauti nereikėtų – pakanka smulkmenos, kad jie ir vėl išsitiestų. Kartais jie atrodo nepastovesni, nei iš tikrųjų yra… O iš tikrųjų jie labai globėjiški.

Pirmadienį gimė Edis Merfis, Nostradamas, Greta Garbo, Harisonas Fordas, Michailas Gorbačiovas, Agata Kristi.

Antradienio kariai

Antradienį globoja karingasis Marsas. Tai geležies (ugnies elementas) diena, daugelyje religijų laikoma laiminga. Antradienis tinkamas aktyviems ir sunkiems darbams, o tą dieną gimusiems žmonėms būdingas energingumas, atkaklumas, stipri valia, drąsa, lyderio savybės. Kita vertus, gali išryškėti ir nekantrumas, agresyvumas, negebėjimas užbaigti pradėto darbo. Jie ilgai nešiojasi nuoskaudas ir tobulai moka slėpti savo jausmus. Sakoma, kad atradieniukai itin moka pasiaukoti (juk tai graži savybė mūšio lauke…), jie pasiryžę didelei meilei ir kančiai.

Antradienį gimė Karlas Marksas, Čarlis Čaplinas, Nikita Chruščiovas, Melas Gibsonas, Kevinas Kostneris, Margareta Tečer, Klaudija Šifer.

Trečiadienio apsukruoliai

Tai išties linksmiausia savaitės diena, nes ją globoja Merkurijus – gyvsidabris. Taigi jis savo globotiniams dovanoja iškalbą, komunikabilumą, apsukrumą, gebėjimą išsisukti… Kitaip tariant, trečiadieniukai – logiški, protingi ir išradingi, rizikuoti visiškai nebijantys žmonės. Tik gaila, kad jų siekiai dažnai būna labai jau materialūs. Kartais šie žmonės būna permainingi ir neapsisprendėliai, kartais – veidmainiai ir “gandonešiai”…

Trečiadienį gimė Salvadoras Dali, Džonas Lenonas, Sadamas Huseinas, Merlin Monro, Bredas Pitas.

Ketvirtadienio entuziastai

Tai Jupiterio (alavo, žemės elemento) diena. Jupiteris šiai dienai suteikia veržlumo ir linksmumo. Todėl nenuostabu, kad ketvirtadienį gimusieji yra entuziastingi, geraširdiški, linksmi, didelių užmojų turintys, bet… kartais godūs ir nepatikimi. Ketvirtadienį gimusieji atkakliai priešinasi bet kokioms kliūtims, siekia sėkmės – ne tik sau, bet ir savo bičiuliams. Sėkmė juos lydi todėl, kad sugeba maksimaliai atsiduoti darbui ar studijoms. Deja, kartais tai baigiasi fanatizmu, o sėkmė įpučia ekstravagancijos ir ketvirtadieniukai išmoksta gana skaudžiai gelti.

Ketvirtadienį gimė Leonardas da Vinčis, Voltas Disnėjus, Polas Makartnis, Viljamas Šekspyras, Fredis Merkuris, Sofija Loren, Džonas Travolta.

Penktadienio  artistai

Penktadienis – meilės ir menų deivės Veneros (vario, vandens elemento) diena. Penktadienį Ieva pavaišino Adomą obuoliu, todėl vis dar sklando mitas, kad tą dieną negalima nei vesti, nei gimdyti, nei laidoti, nei teisti, nei pradėti naujų darbų, o sapnai iš penktadienio į šeštadienį neva yra pranašingi. Vis dėlto Veneros planeta tą dieną gimusiems suteikia įgimto žavesio, švelnumo, mandagumo, jausmingumo, artistiškumo, noro rūpintis savo išvaizda. Nors gali pasireikšti ir pasyvumas, prisitaikėliškumas, polinkis verkšlenti. Vis dėlto penktadieniukai – labiausiai meilę ir dėmesį  mokantys reikšti bei priimti (o tai – ne mažiau svarbu!) žmonės. Todėl jų santykius – tiek santuokoje, tiek versle, tiek su visais žmonėmis apskritai – dažniausiai lydi harmonija. Pavojai, kuriais malonumų mėgėja Venera gali “apdovanoti”, – suvulgarėjimas, tuštybė, tingulys…

Penktadienį gimė Albertas Enšteinas, Maiklas Džeksonas, Jurijus Gagarinas, Bilas Geitsas.

Šeštadienio mąstytojai

Šeštadienį valdo Saturnas (švinas, žemės elementas). Tai apmąstymų diena. Todėl tą dieną gimsta filosofai, mokslininkai, mokytojai. Tai rimti, atkaklūs, praktiški ir pareigingi žmonės, dažniausiai padarantys puikią karjerą – tai galimi būsimieji didelių įmonių ar net valstybės vadovai. Kartais tie dideli darbštuoliai net primiršta romantinę gyvenimo pusę, juos dažnokai užklumpa pesimizmas, vienišumas, noras moralizuoti. Tie, kuriems mažiau sekasi, ima įtarinėti, pavydėti ir skųsti…

Šeštadienį gimė Vladimiras Nabokovas, Adolfas Hitleris, Motina Teresė, princesė Diana, Lučianas Pavarotis, Garis Kasparovas.

Sekmadienio švyturiai

Tai Saulės (aukso, ugnies elemento) diena. Buvo manoma, kad tą dieną raganos ir piktosios dvasios tūno savo slaptavietėse, o gimusieji sekmadienį pasmerkti švytėjimui. Šiems žmonėms dažniausiai viskas sekasi, nes jie apdovanoti daugybe gabumų. Kartais susidaro įspūdis, kad jie šalti ir neprieinami, tačiau šie žmonės yra nuoširdūs ir to paties reikalauja iš kitų. Na, ir kas, kad jie labai mėgsta girtis – argi tai taip jau blogai?

Sekmadienį gimė Liudvikas van Bethovenas, Čarlzas Darvinas, Josifas Stalinas, Deividas Koperfildas, Borisas Jelcinas, princas Čarlzas.

Paros metas

Be abejo, visos mamos prisimena, ar gimdė šviečiant saulei, ar žvelgiant pro langą mėnuliui. Ką jau ten paros laikas – valandas ar net minutes dažna gali pasakyti. Pasirodo, ir tai yra svarbu mažo žmogučio charakteriui.

 • Naktį, nuo 24 iki 2 valandos, kai valdo Merkurijus, pasaulį išvysta smalsūs, viskuo besidomintys žmonės. Per pirmąsias dvi valandas gimusieji yra komunikabilūs, jiems netrūksta draugų, tik jie linkę dažnai juos keisti.
 • Pusiaunaktį, tarp 2 ir 4 valandos, viešpatauja Venera. Ji apdovanoja gebėjimu siekti tikslo visur ir visada, nesvarbu, ar tai būtų susiję su pinigais, ar su meilės reikalais. Pusiaunaktį gimusieji labiau nei dvasines vertybes vertina materialias.
 • Paryčiais, nuo 4 iki 6 valandos, gimsta Marso globotiniai. Jie sąžiningi, užsispyrę ir nemėgstantys, kai jiems įsakinėja ar juos su kuo nors lygina.
 • Ryte, nuo 6 iki 8 valandos, kai įsiviešpatauja Neptūnas, gimsta vienišiai, labai jautrūs ir pažeidžiami, bet labai dvasingi ir kūrybingi žmonės.
 • Ryte, nuo 8 iki 10 valandos, valdo Uranas, todėl tuo metu pasaulį išvysta nuoširdūs, mėgstantys bendrauti, norintys padėti ir dvasingi žmonės.
 • Ryte, nuo 10 iki 12 valandos, – Saturno laikas. Jis suteikia pasitikėjimo savimi, gebėjimo siekti tikslo. Tokiems žmonėms patinka vadovauti, o svarbiausia – jie nebijo atsakomybės.
 • Įdienojus, nuo 12 iki 14 valandos, kai veikia Jupiteris, pasaulį išvysta smalsūs, valingi ir viskuo besidomintys žmonės. Jiems reikia naujų įspūdžių ir veiklos, todėl jie atviri gyvenimo pokyčiams.
 • Dieną, nuo 14 iki 16 valandos, gimusieji yra Plutono globotiniai. Šis jiems dovanoja stiprią valią, nebijojimą rizikuoti. Tokie žmonės nemėgsta nuobodulio ir monotonijos.
 • Vakarop, nuo 16 iki 18 valandos, kai ir vėl įsiviešpatauja Venera, pasaulį išvysta ištikimi ir teisybės ieškotojai. Šiems žmonėms gyvenime svarbiausia susirasti gerą draugą, o vėliau – mylimąjį, kurio vertybės būtų tokios pačios.
 • Vakare, nuo 18 iki 20 valandos, valdžią perima Merkurijus. Jo globotiniai, kad ir kas atsitiktų, niekada nenuleis rankų ir liks ištikimi savo idėjoms ar draugams.
 • Vėlai vakare, nuo 20 iki 22 valandos, viešpataujant Saulei, gims norintys visur ir visada švytėti, nevengiantys bendrauti ir maloniai leisti laiko.
 • Prieš vidurnaktį, nuo 22 iki 24 valandos, karaliauja Mėnulis, lemiantis filosofišką, ramų ir uždarą būdą, nors kita vertus – šiems žmonėms nesvetimas naujų įspūdžių troškimas.

Renata Maslauskienė

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...