2010 Gegužės 19

Pedofilijos byla

Dėl D. Kedžio paieškos bus vertinami paerigūnai

veidas.lt

Dėl Drąsiaus Kedžio paieškos penkiems policijos pareigūnams bus surengta neeilinė atestacija, trečiadienį pranešė specialios darbo grupės vadovas.

Ketinama vertinti trijų Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir dviejų Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų galimybes dirbti toliau.

Tikslinio patikrinimo metu nustatyta, kad atskiri veiksmai ieškant D.Kedžio galėjo būti nepakankamai profesionalūs, nebuvo nustatytas visas vyro giminaičių ratas, tačiau teisės aktai nebuvo pažeisti.

“Tarnybinio patikrinimo išvadoje konstatuota, kad D.Kedžio paieška buvo organizuota ir vykdoma laikantis asmenų paiešką reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, tačiau atskiri paieškos veiksmai, jų kontrolė buvo organizuojami ir vykdomi nepakankamai profesionaliai”, – žurnalistams trečiadienį sakė darbo grupės vadovas, Kriminalinės policijos valdybos viršininkas Eugenijus Ušinskas.

Pasak jo, ieškant D.Kedžio buvo atlikta daug viešo ir neviešo pobūdžio veiksmų, buvo tikrinami ieškomojo giminystės, draugystės ir verslo ryšiai tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Anot pareigūno, nenustatyta, kad būtų buvę piktybiško pareigų neatlikimo.

Vis dėlto, anot E.Ušaičio, ne visi D. Kedžio ryšiai buvo operatyviai nustatyt ir patikrinti, o šie trūkumai nebuvo laiku pastebėti kontroliuojant paieškos eigą.

“Nebuvo nustatytas visas D.Kedžio giminaičių ratas”, – žurnalistams sakė E.Ušinskas.

Pareigūnas tvirtino, kad D.Kedžio paieškai bus mestos didžiulės policijos pajėgos.

“Aš neatsimenu, kad policijoje būtų tokios apimties operacijų iki šiol. Apklausta šimtai žmonių, atlikta dešimtys kratų ir kitų priemonių. (…) Įvairių paklausimų – tūkstančiai. Tuos trūkumus sąlygojo ir objektyvios priežastys”, – sakė E.Ušaitis.

Kaip vieną iš priežasčių, Kriminalinės policijos valdybos viršininkas įvardijo ir paties D.Kedžio giminaičių veiksmus – esą kai kurie jų turi teisinį išsilavinimą, yra dirbusių policijoje, susipažinusių su policijos metodais, todėl jie galėjo ieškomąjį konsultuoti, padėti jam slėptis.

Neeilinė atestacija bus atlikta Kriminalinės policijos biuro pareigūnams – Nusikaltimų tyrimo 1-osios valdybos skyriaus viršininkui Jevgenijui Metlovui, 4-ojo skyriaus viršininkui Igoriui Ksendzovui, 4-ojo skyriaus vyresniajam tyrėjui Arūnui Kaveckui, taip pat Kauno apskrities VPK pareigūnams – Asmenų paieškos skyriaus viršininkui Kęstučiui Galiniui ir to paties skyriaus vyresniajam tyrėjui Jonui Akeliui.

Darbo grupės vadovas tvirtino, kad pareigūnams po atestacijos gali grėsti pažeminimas pareigose. Kiek laiko visa ši procedūra truks ir kada bus žinoma atestacinės komisijos išvada E.Ušinskas, negalėjo pasakyti.

Pasak pareigūno, atestacija bus atlikta tam, kad ateityje būtų išvengta panašių klaidų.

D.Kedžio kūnas buvo rastas prieš daugiau nei mėnesį Kauno rajone. Vyras anksčiau viešai kaltino kai kuriuos asmenis seksualiai išnaudojus jo mažametę dukrą, o pernai rudenį dingo, kai Kaune buvo įvykdyta dviguba žmogžudystė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...