2011 Sausio 27

LVPA:

Parama ūkio ministro įmonėms skirta nebuvo

veidas.lt

Ūkio ministerijai pavaldi Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) neigia žiniasklaidos informaciją, kad ūkio ministras Dainius Kreivys turėjo įtakos skirstant Europos Sąjungos paramą mokykloms ar pasirenkant jų renovavimo projektų rangovus.

LVPA direktorė tvirtino, kad renovuojamų mokyklų sąrašai buvo sudaryti bendru Ūkio ir Švietimo ir mokslo ministerijų sutarimu ir jį dar 2009 metais patvirtino abu ministrai. Vėlesnius viešuosius pirkimus organizavo savivaldybės. Tada ministras savo parašu patvirtino pinigų skyrimą mokykloms.

Pasak jos, iki šiol dar nebuvo atvejo, kad ministras nepasirašytų įsakymo skirti lėšų viešąjį pirkimą įvykdžiusiai mokyklai.

Spauda ketvirtadienį paskelbė, kad D.Kreivio motinos Florentinos Kreivienės iš dalies valdoma bendrovė Specializuota komplektavimo valdyba (SKV) gavo maždaug 6 mln. litų Europos Sąjungos (ES) paramos.

SKV su bendrovėmis “Dalsta” ir “Bikusta” 2010 metų gegužę tapo sostinės Karoliniškių gimnazijos pastato renovacijos rangovės. Sutarties vertė – 2,89 mln. litų. Tuo pat metu tos pačios bendrovės pasirašė dar vieną sutartį dėl beveik 3,59 mln. litų Vilniaus “Ąžuolyno” pagrindinės mokyklos renovavimo.

Pernai rugsėjį ūkio ministras pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtinta ES parama šiems projektams – juo Karoliniškių gimnazijai skirta daugiau kaip 2,34 mln. litų, o “Ąžuolyno” mokyklai – 3,64 mln. litų ES fondų lėšų.

D.Vilytės teigimu, ūkio ministras neturėjo ir negalėjo padaryti jokios įtakos projektų įgyvendinimo rangovo pasirinkimui.

“Kaip rodo mūsų turimi dokumentai, dienraštyje minėtų įmonių sudaryti konsorciumai laimėjo konkursą dėl Karoliniškių mokyklos renovacijos, kuriame dalyvavo 7 įmonės, ir “Ąžuolyno” mokyklos renovacijos konkursą, kuriame dalyvavo 5 įmonės. Pagrindinis šių konkursų kriterijus buvo mažiausia kaina”, – teigė LVPA vadovė.

Anot jos, minėtose mokyklose atnaujinimo darbai dar nėra baigti, todėl pervesta tik dalis pinigų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...