2011 Balandžio 13

Renovacija

Parama būsto atnaujinimui turėtų didėti

veidas.lt

Valstybės paramos dalį daugiabučių renovacijai reikia didinti, kad ji siektų daugiau nei 15 proc., teigia dalis valdančiųjų koalicijos partnerių. Tačiau valdančiosios Konservatorių frakcijos Seime lyderis sako, jog nereikia skubėti dalinti pažadų, konkrečių sprendimų dar reikės palaukti.

“Yra duotas uždavinys, kad iki gegužės 1 dienos Vyriausybė, šiai programai pritarusi, pateikia Seimui reikiamas pataisas”, – trečiadienį ryte po koalicijos partnerių susitikimo žurnalistams sakė Tautos prisikėlimo partijos frakcijos narys Arūnas Valinskas.

Šios partijos deleguotas aplinkos ministras valdančiajai koalicijai pristatė savo siūlymus, kaip skatinti būsto renovavimą.

Pasak A.Valinsko, tyrimai jau baigti, ir planuojama renovavimą “labai aktyvinti”, didinant valstybės kompensuojamą išlaidų dalį iki daugiau nei 15 procentų.

“Apie konkrečius mechanizmus, kaip įsukti renovaciją, gal šiuo momentu kalbėti būtų ankstoka. Aišku, mes visi suprantame, kad, ko gero, procentą reikia didinti, bet reikia palaukti dabar Vyriausybės sprendimų, kurie turi būti suderinti su Europos investicijų banku, ir su Finansų ministerija, be abejo. Teoriškai mes čia galime lengvai kažką pažadėti, bet reikia sukurti ir praktinius mechanizmus tam įgyvendinimui”, – žurnalistams sakė Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Pasak jo, svarbu per kelias savaites rasti sprendimus, kurie padėtų “įsivaizduoti” masinę renovaciją, kad procesai “būtų įsukti” per 1-1,5 metų. J.Razma teigė, jog anksti įvardyti konkrečią valstybės paramos dalį.

“Kiek tai (kompensacijos dalis – BNS) bus, kol kas neaišku, dėl tų skaičių mes neapsisprendėme, bet buvo pritarti, kad taip reikia daryti, ir gegužės pradžioje tie įstatymai turi pasiekti Seimą, nes sutarta, kad per tas kelias savaites Vyriausybė savo namų darbus pasidarys”, – kalbėjo A.Valinskas.

Pasak jo, bus siekiama, kad būtų kuo greičiau panaudoti “įšaldytus” 800 mln. litų.

Aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas siūlo didinti valstybės finansavimą iki 30-50 procentų. G.Kazlauskas praėjusį ketvirtadienį BNS sakė tikintis, kad sprendimas dėl didesnio valstybės indėlio bus priimtas iki Seimo vasaros atostogų.

Didinti valstybės indėlį atnaujinant būstus ministras praėjusią savaitę ragino ir Seime.

Dabar valstybė kompensuoja 15 proc. renovavimo išlaidų, o likusias padengia patys gyventojai, kurių bendrijos iš bankų gali skolintis lengvatinėmis sąlygomis – fiksuotos paskolų palūkanos yra ne didesnės kaip 3 procentai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...