2010 Balandžio 21

Nekilnojamasis turtas

Labiausiai smuko prekyba trijų kambarių butais

veidas.lt

Trejų pastarųjų metų Lietuvos būsto pardavimo rinkos analizė rodo, kad labiausiai lietuviai nustojo pirkti trijų kambarių butus, kurių pardavimas, palyginti su pirkimo bumu 2007-aisiais, pernai buvo mažesnis daugiau nei 12 kartų. Mažiausiai, bet irgi daugiau nei aštuonis kartus, susitraukė didžiausių, 100 m² ploto ir didesnių, butų pardavimas – tiesa, jų visada buvo parduodama dešimtimis kartų mažiau nei ekonominės klasės būstų.

Tokios pat tendencijos išlieka ir šiemet, o pirmojo ketvirčio butų pardavimo registro duomenys liudija sąstingį dar tebesitęsiant – kol kas pirkimo-pardavimo sandorių dar mažėja, palyginti su pernai metų pradžia.

Itin aktyviai šiuo metu būsto paskolų rinkoje veikiantis “Nordea” bankas pastebi, kad pagal išduodamų paskolų struktūrą dabartinis laikas primena 2004–2005 m. situaciją, kai nekilnojamojo turto kainos dar nebuvo pradėjusios kilti. “Nordea” nekilnojamojo turto projektų vadovas Aurimas Maldūnas informuoja, kad šiuo metu vidutinė būsto paskola siekia 195 tūkst. Lt, o 2008 m. ji sudarė vidutiniškai 317 tūkst. Lt. Ypač sumažėjo brangiam būstui besiskolinančių klientų: 2008 m. didesnės nei 0,5 mln. Lt paskolos sudarė 12 proc. bendrojo banko paskolų portfelio, o 2009 m. ir 2010 m. pradžioje jų dalis tesiekė 5–6 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. WORRAS WORRAS rašo:

  Smagu matyt nors VIENĄ nešališką ir dar +- realybę atitinkantį NEUŽSAKYTĄ straipsnį NT tematika. Pagarba “Veidui”.

 2. BRONIUS DZŪKAS BRONIUS DZŪKAS rašo:

  Butų kainos dar kris maždaug iki 30 procentų.Augant skurdui,nedarbui,emigracijai Lietuvoje,būsto kainos tik kris žėmyn.
  Pagarbiai,BRONIUS DZŪKAS

 3. Irina Irina rašo:

  Garbe veidui,rimtis straipsniai.

 4. Irina Irina rašo:

  Garbė veidui,rimti straipsniai


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...