2010 Gegužės 31

Būstas

Palangoje butų kainos krito perpus

veidas.lt

Perpus kritus butų kainoms Palangos kurorte, nekilnojamojo turto agentūros pastebi tam tikrą pirkėjų susidomėjimą.
“Viena priežasčių ta, kad indėlių bankuose palūkanos visiškai mimimalios. Antra – iki dugno nukrito nekilnojamojo turto kainos”, – pirkėjų pagyvėjimą aiškina nekilnojamojo turto agentūros “Makstapa” direktorius Stasys Vladkus.

Nekilnojamojo turto agentūros “Agency Vestus” Palangos skyriaus vadovas Egidijus Valčiukas taip pat pastebi, kad kurorte susidomėjimas nekilnojamuoju turtu iki gegužės vidurio šiemet buvo šiek tiek suaktyvėjęs – labiausiai žmonės domisi galimybe įsigyti iki 50 kv. m būstą su autonominiu šildymu poilsiui. Palangoje net 80 proc. būstų įsigyjama kaip antrasis būstas ir tik 20 proc. – gyventi nuolat.

S.Vladkus tvirtino, kad Palangoje labiausiai, net perpus, atpigo senos statybos butai su centriniu šildymu, nes turėti tokį būstą poilsiui gana brangu. Pavyzdžiui, miegamajame rajone dviejų kambarių butas be prašmatnesnio remonto prieš trejus metus kainavo 260–280 tūkst. Lt, o šiandien – 130–140 tūkst. Lt.

Naujos statybos butai Palangoje atpigo apie 30–40 proc. Nekilnojamojo turto agentūrų duomenimis, arčiau jūros geriausiuose kvartaluose naujas butas su visa apdaila kainuoja 6 tūkst. Lt/kv. m. Nauji butai toliau nuo jūros kainuoja 4,9 tūkst. Lt/kv. m. (anksčiau 6,5 tūkst Lt/kv. m), o patys pigiausi, maždaug už 4 km nuo jūros su daline apdaila, – 3 tūkst. Lt/kv. m.

Šiuo metu pirkėjai labiausiai ieško butų su autonominiu šildymu, kainuojančių 100–150 tūkst. Lt, bet už tokią sumą rasti padoresnį ir arčiau jūros sudėtinga. “Už 100 tūkst. Lt galima įsigyti butą cokoliniame aukšte ar miegamajame rajone visiškai be remonto, nutolusį nuo jūros 1–2 km. Normalus naujos statybos dviejų kambarių butas su ekonominiu šildymu kainuoja apie 250 tūkst. Lt”, – aiškino E.Valčiukas ir pridūrė, kad iki pavasario žmonės dažniau būstus pirko iš santaupų, o dabar dažniau ima paskolas iš bankų.

Bet štai namų pardavimas Palangoje kone visiškai sustojęs.

Priminsime, kad Šventojoje būstų kainos dabar vidutiniškai 20–30 proc. mažesnės negu Palangoje, o Kuršių nerijoje – 1,5 karto didesnės.

Tuo tarpu butų nuomos kainos šiemet, palyginti su praėjusiais metais, pajūryje kritusios 10–20 proc. Miesto centre gero buto kaina parai siekia 200–300 Lt, toliau nuo centro įmanoma rasti ir už 100 Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. laukiam laukiam rašo:

    laukiam kol dar nukris perpus :)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...