2011 Birželio 15

Panevėžyje perėjai apšviesti pastatyti vėjo malūnai

veidas.lt

"Technologijų" archyvas

Viena pavojingiausių Panevėžyje buvusi pėsčiųjų perėja nuo šiol bus apšviečiama pasitelkus vėjo energiją.

Ši anksčiau viena avaringiausių mieste Nemuno gatvės perėja jau buvo moderniai apšviečiama – tam panaudoti šviesos diodai (LED) ir saulės energija maitinamos baterijos. Vis dėlto Lietuvoje, ypač rudenį, būna nemažai apsiniaukusių dienų, tad saulės energijos nepakako. Todėl nutarta papildomai panaudoti vėjo energiją“, – sakė Savivaldybės administracijos direktorė Kristina Vareikienė.

Perėjoje sumontuoti du vėjo malūnėliai su fotoelementais, todėl apšvietimas ne tik ekonomiškas (nereikia kitokios elektros energijos), bet ir nepriklauso nuo gatvių apšvietimo tinklo.

Pėsčiųjų perėja apšviečiama vos atėjus prietemai, kai kiti gatvių šviestuvai mieste dar nejungiami. Vėjo malūnėliai įrengti savivaldybės lėšomis. Iš viso šių metų Panevėžio miesto biudžete eismo saugumo priemonėms numatyta beveik 780 tūkst. litų.

Irma Gritėnienė, savivaldybė Ryšių su visuomene skyriaus vedėja, penktadienį sakė, kad, jei vėjo energiją taupantis apšvietimas pasiteisins, jis galėtų būti įrengtas ir kai kuriose kitose miesto vietose.

technologijos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Rimvydas Rimvydas rašo:

    Manau, jog led lemputės apšviestų labai gerai ir sutaupytų elektros energijos: https://elektra.lt/lt/109-led-lemputes


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...