2011 Gegužės 01

Saugus eismas

Prie šimtų dviratininkų Penevėžyje prisijungusi S. Krupeckaitė kvietė atkreipti dėmesį į saugumą

veidas.lt

"Veido" archyvas

Panevėžyje startavo socialinė kampanija „Pirmoji taisyklė – saugumas!“, kviečianti dviratininkus pasirūpinti savo ir aplinkinių saugumu gatvėse ir keliuose. Specialiame „Kritinės masės“ renginyje Panevėžyje dalyvavo ir pasaulio dviračių treko čempionė Simona Krupeckaitė.

Panevėžio Laisvės aikštėje penktadienio pavakarę susirinko apie 400 dviratininkų, atvykusių miesto gatvėmis pasivažinėti kartu su geriausia 2010 metų Lietuvos sportininke. Projekto „Pirmoji taisyklė – saugumas!“ organizatorių teigimu, renginio dalyviams buvo išdalinta pusė tūkstančio atšvaitų ir bukletų su svarbia eismo saugumo informacija.

Pasak geriausios 2010 metų Lietuvos sportininkės Simonos Krupeckaitės, dažnai pamirštame, jog dviratis yra transporto priemonė, kurios vairuotojui galioja tokios pačios taisyklės, kaip ir kitiems eismo dalyviams.

„Išties smagu matyti, kad panevėžiečiai taip gausiai susirinko į šį „Kritinės masės“ renginį. Tai rodo, kad jie išgirdo mūsų žinutę, raginančią pasirūpinti savo saugumu gatvėse ir keliuose. Norisi tikėti, kad pirmojo renginio sėkmė paragins ir kitų miestų gyventojus aktyviai prisidėti prie šios iniciatyvos“, – teigė S. Krupeckaitė.

Anot jos, dalyvaujant varžybose, dviratininkai visada privalo laikytis aukščiausių saugumo reikalavimų – nesilaikant jų, organizatoriai neleistų startuoti. „Tačiau juk miestų gatvėse ir keliuose sąlygos yra daug pavojingesnės nei dviračių treke“, – sakė S. Krupeckaitė.

Šiauliuose į „Kritinės masės“ renginį prie dviračių muziejaus atvyko iki 100 dviratininkų, kurių kolona lygiai 18 val. išriedėjo į miesto gatves. Kiti projekto „Pirmoji taisyklė – saugumas!“ renginiai įvyks gegužės 27 dieną Kaune ir Klaipėdoje, o baigiamasis renginys – birželio 24 dieną Vilniuje.

Renginius lydi ir aktyvi informacinė kampanija, kurios metu spaudoje, internetiniuose portaluose ir socialiniuose tinkluose visuomenė bus supažindinama su eismo saugumo reikalavimais, kita aktualia informacija.

„Kritinė Masė“ – tai visame pasaulyje paskutinį mėnesio penktadienį vykstanti akcija, kurioje žmonės su dviračiais ir savaeigiu transportu važinėjasi miestų gatvėmis. Pirmoji „Kritinė masė“ įvyko 1992 metais San Franciske (JAV), šiuo metu ji vyksta daugiau nei 300 pasaulio miestų. Lietuvoje ši akcija pirmą kartą buvo surengta 2005 metais Vilniuje, šiuo metu „Kritinės masės“ renginiai taip pat vyksta Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Kėdainiuose, Šilutėje, Radviliškyje ir Alytuje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...