2011 Kovo 01

Verslas

Panevėžio “Linas” investuos į naują šildymo sistemą

veidas.lt

Linų tekstilės gamintoja Panevėžio “Linas” šiemet planuoja kelis milijonus litų investuoti į naują šildymo sistemą.

“Lino” vadovas Martynas Jasinskas teigia, kad norint išlaikyti bendrovės konkurencingumą kito būdo nėra, rašo “Verslo žinios”.

“Dabartinė sistema sena, nemažai pinigų išleidžiame šildydami orą, o ateityje energijos kaina didės – nėra kito būdo. Porą milijonų investuosime į technologinės energijos gamybos ir šildymo sistemą. Manau, per trejetą metų suma atsipirks, o vėliau tiek pat sutaupysime”, – teigė M.Jasinskas.

Įmonė negavo Europos Sąjungos paramos šiam projektui, todėl jį atliks iš savų ir skolintų lėšų.

Daugiau nei 90 proc. produkcijos įmonė eksportuoja į Skandinavijos šalis, Prancūziją, Belgiją, atsigavo eksportas į Japoniją. Dienraštis rašo, jog šiais metais bendrovės apyvarta didės vien jau dėl kylančių žaliavos kainų – medvilnės kaina pernai kilo apie triskart, linų ar maišyti verpalai brango 30-60 procentų.

“Aišku, kainas kelia visi. Klientai ginčijasi, deramės, nustatome pereinamąjį laikotarpį nemažai daliai pirkėjų – naujos kainos įsigalios po 3-4 mėnesių. Iš principo konkurencingumas nenukenčia, bet reikia atsargiai kelti kainas, nes padidėjo spaudimas iš Kinijos”, – kalbėjo M.Jasinskas.

Jis pažymėjo, kad apyvartą augins ir atsigaunančios rinkos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...