2010 Gegužės 04

Mokykla

Pamokos turėtų prasidėti vėliau

veidas.lt

"Veido" archyvas

Moksleivių tėvai pastebi, kad vaikams, ypač pradinukams, eiti į mokyklą 8 val. per anksti, – jie neišsimiega ir būna pavargę. Bet absoliučioje daugumoje sostinės mokyklų pamokos prasideda 8 val., o štai Kaune – nuo pusės devynių.

Mokyklos turi teisę savarankiškai nuspręsti, kada pradėti pamokas. Vilniaus šiuolaikinės mokyklos centro direktorius Vytis Buivydavičius tikina, kad šioje mokykloje pamokų laikas buvo nustatytas pasitarus su tėvais: pusę devynių patogu vaikus atvežti į mokyklą ir tiems, kas pradeda darbą anksčiau, ir tiems, kurie dirba nuo devynių. Be to, tokiu metu mažesnės spūstys gatvėse.

Kolegai antrina ir Kauno Pilėnų mokyklos direktoriaus pavaduotoja Anaita Blauzdžūnienė: “Pusė devynių – kaip tik. Vaikai spėja ir į popamokinio ugdymo užsiėmimus”.

Priminsime, kad nustatydamos pamokų pradžią, mokyklos turi paisyti higienos normų. O šios rekomenduoja, kad pamokos turi prasidėti ne anksčiau kaip 8 val., bet ne vėliau kaip 9 val. ryto. Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros skyriaus vedėja dr. Rita Sketerskienė teigia, kad minėta higienos norma reglamentuoja pagrindinius udgymo reikalavimus, kurie gali turėti įtakos vaiko sveikatai, todėl ieškant optimalių darbo valandų ir buvo pasirinkta 8–9 valanda. Tačiau mokslininkė mano, kad 8 val. pradėti pamokas per anksti, nes pradinukams privalu miegoti dešimt, o paaugliams – devynias valandas.

“Dabar bent Vilniuje vaikams tenka keltis 5.30–6 val., tuo tarpu pagal fiziologinį ritmą vaikas turėtų keltis ne anksčiau kaip 7–7.30 val. Todėl optimaliausias laikas pradėti pamokas būtų 8.30–9 val.”, – tikina R.Sketerskienė. Tačiau, pasak jos, jeigu būtų atlikti tyrimai, galbūt paaiškėtų, kad ir tokiu metu pradėti pamokas per anksti, nes mūsų laikrodžiai aplenkia natūralų paros ritmą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (4)

 1. vita vita rašo:

  tik nuo 9 val turėtu prasidėti pamokos vaikams

 2. sima sima rašo:

  Pradinukams pamokas pradėti tik nuo 9 val. ir vėliau,nes vaikai pirmose pamokose miega.Tai privalu spręsti kuo greičiau,nes jau tęsiasi per ilgas mokinių sveikatos žalojimas.
  Paskui nustebina neprognozuojami vaikų poelgiai.Ar tai nereikalinga pagalba? Susimąstykite mielieji,įstatymų leidėjai…

 3. xyz xyz rašo:

  Galų gale susiprotėjo.

 4. mantė mantė rašo:

  ohoho tikrai geraas


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...