2010 Spalio 14

Nekilnojamasis turtas

Prekybos centrai nukonkuravo gatves

veidas.lt

Vilniaus Gedimino prospekte esančių komercinių patalpų nuomos kainos konkuruoja su didžiųjų prekybos centrų įkainiais, bet kituose šalies didžiuosiuose miestuose pagrindinės miestų gatvės konkurencinę kovą pralaimi.

“Ober-Haus” duomenimis, prekybos patalpų nuomos kainos pagrindinėse Vilniaus, Kauno ir Šiaulių gatvėse per 2009–2010 m. nukrito apie 40–60 proc. “Re&Solution advisers” investicijų ir analizės departamento vadovė Neringa Rastenytė priduria, kad šiuo metu sostinės Gedimino pr. atkarpoje nuo Seimo iki Lukiškių aikštės vidutinių prekybos patalpų nuomos kainos svyruoja 25–30 Lt/kv. m, o nuo V.Kudirkos aikštės iki Katedros – 60–85 Lt. Prieš porą metų šioje atkarpoje kainos siekė 120–150 Lt/kv. m.

N.Rastenytė primena, kad prieš dvejus metus sostinės Gedimino pr. kainos buvo 20 proc. didesnės nei prekybos centruose. Šiuo metu kainos susilyginusios, pavyzdžiui, sostinės “Akropolyje” 100–300 kv. m patalpos vidutiškai atsieina 86 Lt/kv. m. Prekybos centro “Akropolis” nuomos skyriaus vadovė Renata Jakubčionienė pabrėžia, kad nuomos kaina priklauso ir nuo vietos prekybos centre, ir prekių grupės.

“Re&Solution advisers” duomenimis, didžiausiuose sostinės prekybos centruose didelį plotą išsinuomojęs prekybininkas gali mokėti nuo 25–35 Lt/kv. m, o mažas patalpas labai geroje vietoje turintis verslininkas – net per 100 Lt/kv. m. “Be to, daug nuomininkų gali už nuomą mokėti ne fiksuotą įmoką, o procentą nuo apyvartos. Anksčiau tokie atvejai būdavo pavieniai”, – pasakoja N.Rastenytė.

Kituose Lietuvos didžiuosiuose miestuose vaizdas visai kitoks – Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose nuomos kainos prekybos centruose gali būti net dvigubai didesnės negu pagrindinėse miestų arterijose. “Šiuose miestuose atotrūkis labai ryškus ir pagrindinės miestų gatvės čia pralaimi konkurencinę kovą prekybos centrams”, – konstatuoja N.Rastenytė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Tomas Tomas rašo:

    Apribotų prekybos centrų darbo laiką ir kaip mat atsigautų ir suklestėtų smulkūs prekybininkai. Kiek susikurtų darbo vietų. Kiek atsirastų smulkių pieno, mėsos, duonos perdirbėjų. Kair tokia bedarbystė, ką žmonėms daryti, kaip užsidirbti – tai kiti ir užsiima nelegaliais dalykais kad išgyventų. Gana keliems oligarchams plėstis paprastų žmonių sąskaita, prekiauti per išeigines gali ir mažos parduotuvės, ir turgus. Smulkus verslas išnaikintas, centrų darbuotojai kaip baudžiauninkai pusvelčiui dirba kiaurom savaitėm už kapeikas. Reikia didinti konkurenciją ir riboti kuo skubiau tuos godžius oligopolininkus. Užsienyje centrai nedirba ir nieks badu nemiršta. Jei esi neabejingas ir sutinki platink kur gali, gal valdžia netyčia perskaitys ir atsikvošės. Su bobute šešėline turguje kovoti naudos kažin ar bus, o suteikus žmonėms galimybę legaliai prekiauti – nauda būtų milžiniška. Po žlugusios pastatų renovacijos, ši idėja būtų ideali daugybei naujų darbo vietų susikurti. Laikykimės visi vieningai.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...