2011 Gegužės 14

Tautos atmintis – tvirtesnė už bruktą ideologiją

veidas.lt

BFL

Laisvės dvasia pasirodė tvirtesnė už okupantų ginklus, o tautos atmintis – už prievarta bruktą ideologiją, šeštadienį Kretingos rajone, Darbėnuose, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną sakė Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Ji teigė esanti įsitikinusi, kad Darbėnų apylinkėse dar gyvi pasakojimai apie laisvės kovas ir turbūt dar esama gyvų laisvės kovų liudininkų, dalyvių.

“Noriu nuoširdžiai paprašyti Jūsų, visų vyresniųjų žmonių, ypač mokytojų – pasakokite apie tai vaikams, mokykite juos suprasti Lietuvos istoriją ir ugdykite patriotizmą. Jokie universitetai, jokios mokyklos neatstos pasakojimo iš pirmų lūpų, juolab asmeniškai mačiusių laisvės kovas ar jose dalyvavusių”, – sakė parlamento vadovė.

Ji ragino, kad kaskart giedant Lietuvos himno eilutes “Iš praeities tavo sūnūs te stiprybę semia”, visi galvotume ne tik apie gilią istoriją, bet ir apie mūsų tėvų bei senelių sudėtas aukas.

Seimo pirmininkė priminė, kad šiandien, gegužės 14-ąją, minime ir kitą simbolinę datą – Romo Kalantos žūties dieną.

“Jis po dvidešimties metų simboliškai atkartojo kelią tų, kurie gynė laisvę pokario miškuose, kad dar po dvidešimties metų Lietuva atkurtų savo nepriklausomybę, – tvirtino I.Degutienė. – (…) Įsižiūrėdami, įsiskaitydami į faktus, jungiančius šią istorinę grandinę, kartu atrandame, kad Lietuvos partizanai, kariuomenė, visuomenė visada jautėsi ir visada realiai buvo vienos kovos dalyviai, vienos istorijos kūrėjai.”

Sekmadienį Lietuva minės Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną. Ši diena pradėta švęsti tarpukario Lietuvoje.

Tradiciškai trečiąjį gegužės sekmadienį pagerbiami Lietuvos laisvės kovų dalyviai, kariuomenė supažindina visuomenę su savo technika, vaišina arbata ir kareiviška koše.


Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...