2013 Balandžio 03

Padidėjusi minimali alga tapo našta savivaldybėms

veidas.lt


Nuo šių metų pradžios Vyriausybei minimalią mėnesio algą (MMA) padidinus iki 1000 Lt, nemažai šalies savivaldybių grimzta į skolas. Lietuvos savivaldybių asociacijos duomenimis, daugiausiai lėšų trūksta Marijampolės savivaldybei – 1,66 mln. Lt, Klaipėdos rajono – 1,58 mln. Lt, Palangos – 1,53 mln. Lt. Daugiau kaip milijono litų stinga ir Šilalės (1,32 mln. Lt), Šakių rajono (1,29 mln. Lt) savivaldybėms.
„Labiausiai pinigų trūksta kultūros darbuotojų, darželių auklėtojų padėjėjų, socialinių pedagogų atlyginimams mokėti. Mat šie darbuotojai gaudavo minimalų atlyginimą“, – sako Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys. Pasak jo, toms savivaldybėms, kuriose nėra kultūros namų ar bibliotekų, lengviau, o turinčiosioms, tarkime, daug muzikos kolektyvų, MMA padidinimas tapo našta.
„Neturi savivaldės lėšų ir švietimo įstaigoms išlaikyti – mokėti už šildymą, aplinkos tvarkymą. Taip pat sargų, valytojų atlyginimams mokėti“, – antrina Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorės pavaduotojas Rimantas Čapas.
Finansų ministerijos atstovė Teresė Staniulytė atkreipia dėmesį, kad prieš didinant MMA buvo įvertintas šio žingsnio poveikis savivaldybių biudžetams ir apskaičiuotas dėl šio didinimo atsirasiantis papildomas lėšų poreikis. Tad savivaldybėms buvo skirta 138 mln. Lt daugiau nei 2012 m.
„Ta suma buvo paskirstyta savivaldybėms, bet sumažėjus įplaukoms iš gyventojų pajamų mokesčio jos vis tiek nepakanka“, – tvirtina R.Čapas.
V.Brazys, kaip ir daugelis kitų savivaldybių merų, nebemato galimybių, kaip galėtų padengti susidariusias skolas, tad tikisi, kad Finansų ministerija ieškos galimybių finansavimui padidinti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...