2011 Vasario 17

Pensija

Pensijos dydį koreguos vidutinis atlyginimas

veidas.lt

Pertvarkius socialinio daudimo sistemą, pensijų skaičiavimas nesikeis – vidutinės pensijos dydis priklausys nuo vidutinio darbo užmokesčio, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras.

“Po reformos žmogus turės didesnę galimybę planuoti savo ateitį – nuo socialinių įmokų “Sodrai”, nuo dalyvavimo antroje pakopoje – privačiame pensijų kaupime – priklausys, kokią jis gaus pensiją. Jis turės galimybę matyti savo būsimą pensiją santykyje su būsimu vidutiniu darbo užmokesčiu Lietuvoje”, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė Donatas Jankauskas.

Pasak jo, vidutinė pensija ateityje galės būti didesnė tiek, kiek bus didesnis vidutinis atlyginimas.

“Mes siekiame jį (buvusio darbo užmokesčio ir pensijos dydžių santykį – BNS) išlaikyti ne mažesnį kaip yra dabar, projektuojama ne mažiau kaip 40 proc. (buvusio darbo užmokesčio – BNS)”, – kalbėjo D.Jankauskas.

Ministras pabrėžė, kad pertvarkius socialinio draudimo sistemą “Sodra” išliks: “Sodra” toliau egzistuotų bendras (politinis – BNS) sutarimas yra”.

Šiuo metu Seime ir ministerijoje svarstomi du pensijų sistemos modeliai – vadinamoji “taškų” sistema, kurios laikomasi Vokietijoje ir Prancūzijoje, ir nacionalinių virtualių sąskaitų sistema, kurią turi švedai, latviai, lenkai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...