2011 Kovo 26

Eismas

Padidėjo baudos už KET pažeidimus

veidas.lt

"Veido" archyvas

Nuo šiol tiek vairuotojai, ir lengvųjų automobilių, ir visuomeninio transporto, tiek pėstieji už padarytus KET pažeidimus turės plačiau atverti savo pinigines. Taigi kokios baudos ir kiek didėja.

Baudos vairuotojams

1. Kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymas, vairuotojų pareigų pėstiesiems (išskyrus nesustojimą prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalauja taisyklės) nevykdymas, važiavimas šaligatviu, veja ar pėsčiųjų (dviračių) taku – bauda nuo 100 iki 300 litų (buvo 50–100 Lt bauda).

2. Nustatytos sustojimo ir stovėjimo tvarkos pažeidimai, vairuotojų apsisukimas pėsčiųjų perėjose, tuneliuose, ant tiltų, estakadų, viadukų ir po jais, tolimųjų šviesų neperjungimas į artimąsias šviesas tamsoje, likus iki atvažiuojančios priešpriešiais transporto priemonės mažiau kaip 150 m, važiavimo automagistralėse, taip pat žmonių vežimo taisyklių pažeidimas – nuo 100 iki 300 litų bauda (buvo 40–80 Lt bauda).

3. Nustatytos įspėjamųjų signalų naudojimo tvarkos pažeidimas ir draudimo vairuotojams naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, kai jomis naudojamasi rankomis (išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas), nesilaikymas – bauda nuo 100 iki 300 litų (buvo 20-40 Lt). Vežantiems keleivius keleivinėmis transporto priemonėmis vietinio (miesto) susisiekimo maršrutais skiriama nuo 300 iki 500 litų bauda arba (ir) teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki trijų mėnesių.

Baudos pėstiesiems

Už važiuojamosios kelio dalies perėjimą ne vietoje pėstiesiems bus skiriama nuo 80 iki 140 litų bauda (buvo 50–100 Lt). Tokia pati bauda bus skiriama pėstiesiems, dviračių vairuotojams ir vadeliotojams už nustatytų elgesio tamsiuoju paros metu reikalavimų nesilaikymą ir mopedo ar lengvojo keturračio motociklo vairavimą ar važiavimą neužsidėjus šalmo (buvo 20–40 Lt). Mopedų ar lengvųjų keturračių motociklų vairavimas neturint teisės jų vairuoti užtrauks nuo 200 iki 300 Lt baudą (buvo 20–40 Lt).

Transporto priemonės savininkų atsakomybė

Griežtėja atsakomybė ir transporto priemonės savininkui, vengiančiam nurodyti kas tam tikru metu naudojosi jam priklausančia transporto priemone. Fiziniam asmeniui numatyta nuo 300 iki 800 Lt bauda, o įmonės vadovui – nuo 300 iki 1000 Lt (buvo iki 500 Lt). Tokia pat veika, padaryta asmens, jau bausto administracine nuobauda, užtraukia baudą nuo 1500 iki 2000 Lt.

Pusė minimalios baudos

Taip pat primename, kad asmuo per 10 darbo dienų gali savo noru sumokėti baudą, lygią pusei minimalios jos dydžio. Tai įmanoma tik pirmą kartą padarius pažeidimą, kada pripažįstama ir neginčijama pažeidimo padarymo fakto. Jei asmuo prašo nerašyti administracinio nurodymo ar ginčija padaryto KET pažeidimo faktą, pakartotinai per metus yra padaręs bet kokį administracinį nusižengimą, taip pat jei padaro turtinius nuostolius, ši lengvata nėra taikoma. Taip pat kaip ir negali būti taikoma, jei už padarytą KET ar kitą pažeidimą numatyta bauda viršija 3000 litų arba yra numatyta papildoma sankcija. Pavyzdžiui, už transporto priemonių vairavimą esant vairuotojams neblaiviems yra numatyta bauda bei vairuotojo pažymėjimo atėmimas.

Visą informaciją apie pasikeitusias baudas galima rasti http://www.lpept.lt/lt/atsakomybe_uz_ket/ket_atsakomybe.php

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...