2010 Lapkričio 05

Byla

K.Uoka ir P.Gražulis baudžiami nebus

veidas.lt

Teismas penktadienį nutraukė administracinių teisės pažeidimų bylas Seimo nariams Kazimierui Uokai ir Petrui Gražuliui, pažymėjęs, jog parlamentarų veiksmai per seksualinių mažumų eitynes buvo verti baudžiamųjų bylų.

Seimo narių bylose yra duomenų, kad jie galimai prieš policijos pareigūnus panaudojo fizinį smurtą bei sutrikdė viešąją tvarką, o už tai numatyta baudžiamoji atsakomybė, pažymėjo Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas.

“Administracinė atsakomybė už Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatytus teisės pažeidimus atsiranda, jeigu savo pobūdžiu šie pažeidimai pagal galiojančius įstatymus neužtraukia baudžiamosios atsakomybės. Todėl pažeidimai, kurie numato baudžiamąją atsakomybę, nėra ATPK reguliavimo dalykas, todėl administracinio teisės pažeidimo byla turi būti nutraukta”, – rašoma pranešime.

Teismas, priimdamas šiuos nutarimus, taip pat pažymėjo, kad jeigu už administracinį teisės pažeidimą, kurį padarė Seimo nariai, ATPK numato areštą, turi būti gautas Seimo sutikimas suvaržyti Seimo nario laisvę. Toks sutikimas gautas nebuvo. Ikiteisminio tyrimo nepradėjimas, pasak teismo, nepaneigia pažeidimų, kurie užtraukia baudžiamąją atsakomybę.

Šis teismo priimtas nutarimas per 10 dienų gali būti apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Generalinis prokuroras Darius Valys dar vasarą kreipėsi į Seimą prašydamas duoti sutikimą patraukti baudžiamojon atsakomybėn parlamentarus P.Gražulį ir Kazimierą Uoką, dėl jų veiksmų per gėjų eitynes gegužės mėnesį Vilniuje.

Generalinio prokuroro prašymą apsvarsčiusi komisija nusprendė D.Valio prašymo netenkinti, o Seimas balsavimu pritarė tokiam sprendimui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...