2011 Rugpjūčio 01

Optimizmo daigai

veidas.lt

dreamstime

Dažniausiai lietuviai linkę verkšlenti ir skųstis, kaip jiems viskas blogai ir toliau blogėja. Naujausia “Veido” užsakymu tyrimų kompanijos “Prime consulting” atlikta sociologinė apklausa – maloni išimtis. Vis daugiau žmonių išdrįsta ir pasidžiaugti, ir pasigirti. Pasak “Prime consulting” direktoriaus Sauliaus Olencevičiaus, šiemet ekonominė padėtis pagerėjo 40,2 proc. apklaustųjų (didžiulis šuolis), 20,8 proc. – nepasikeitė, o 36,8 pablogėjo.

Įdomu ir svarbu tai, kad vis daugiau Lietuvos gyventojų (bent jau miestiečių) išdrįsta pasigirti, kad jie nėra vargšai ar skurdžiai, bet yra pasiturintys. Šioje apklausoje save prie pasiturinčiųjų priskyrė net 15,2 proc. apklaustųjų, o prie turtingųjų – 0,4 proc. Ir iš atsakymų matyti ne tik tai, kad lietuvių savivertė kinta, bet ir tai, kad socialinis ir turtinis išsisluoksniavimas mūsų šalyje nėra siaubingai prastas (kai dauguma gyventojų aiškina esantys skurdžiai ir vargšai). Tik pabrėšime, kad šios išvados labiau tinka kalbant apie didmiesčių gyventojus.

Kaip šiemet keitėsi Jūsų ekonominė padėtis? (proc.)

Šiek tiek pagerėjo    39,2
Stipriai pablogėjo    22,4
Nepasikeitė    20,8
Šiek tiek pablogėjo    14,4
Nesakysiu    2,2
Stipriai pagerėjo    1

Prie kokio socialinio sluoksnio priskirtumėte save? (proc.)

Prie vidutiniokų    50,6
Prie skurstančiųjų    18,6
Prie pasiturinčiųjų    15,2
Prie vargšų    14,4
Nesakysiu/nežinau    0,8
Prie turtingųjų    0,4

Šaltinis: “Veido” užsakymu rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovės “Prime consulting” 2011 m. liepos 18–20 d. atlikta Lietuvos didžiųjų miestų 500 gyventojų apklausa. Cituojant apklausą, nuoroda į “Veidą” būtina.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...