2013 Lapkričio 11

Pesimizmas nustelbia optimizmą

veidas.lt


Nors mūsų valstybės ekonomikai šie metai tarsi ir labai geri, gyventojai to nelabai jaučia. Kaip atskleidžia naujausias Statistikos departamento atliktas vartotojų nuomonių tyrimas (spalio mėnesį apklausta 1200 respondentų), vertindami šalies ekonominę padėtį net 31 proc. apklaustųjų teigė, kad per praėjusius metus ji pablogėjo, 45 proc. – kad nepasikeitė ir tik 23 proc. mato pagerėjimą. O vertindami savo namų ūkio finansinę padėtį per pastaruosius 12 mėnesių 27 proc. respondentų teigė, kad ji pablogėjo, 60 proc. – kad nepasikeitė ir tik 13 proc. sakė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis pagerėjo. Vis dėlto prognozuodami tikėtinus savo šeimos ir valstybės finansinės padėties pokyčius per artimiausius dvylika mėnesių apklausiamieji pateikė šiek tiek pozityvesnius vertinimus (juos galite matyti lentelėse).
Atliekant tyrimą respondentų teirautasi ir ką jie mano apie bedarbių skaičiaus kaitą ateityje. Taigi 20 proc. apklaustųjų tikisi, kad per artimiausius 12 mėnesių bedarbių mažės, 39 proc. prognozuoja, kad daugės. Neoptimistiškai nuteikia ir gyventojų nuomonė, kaip jie vertina savo galimybes per ateinančius 12 mėnesių bent kiek sutaupyti: gyventojų, nesitikinčių sutaupyti per artimiausiu metus, padaugėjo nuo 63 proc. rugsėjį iki 65 proc. spalį.

Gyventojų nuomonė apie jų namų ūkio finansinės padėties pokyčius per artimiausius 12 mėnesių (proc.)

Namų ūkio finansinė padėtis per artimiausius 12 mėn.:
Labai pagerės    0
Truputį pagerės    17
Išliks nepakitusi    59
Truputį pablogės    16
Labai pablogės    2

Gyventojų nuomonė apie šalies ekonominės padėties pokyčius per artimiausius 12 mėnesių (proc.)

Šalies ekonominė padėtis per artimiausius 12 mėn.:
Labai pagerės    0
Truputį pagerės    28
Išliks nepakitusi    45
Truputį pablogės    17
Labai pablogės    5

Šaltinis: Statistikos departamentas

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...