2010 Gruodžio 31

Prognozės

Lietuvos ekonomiką 2011 augins didėjantis optimizmas ir vidaus rinka

veidas.lt

Lietuvos ekonomika, šiemet turėjusi galimybę remtis į eksportą, kitąmet turėtų būti auginama vidaus rinkos, prognozuoja didžiausio Lietuvoje SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda.

Jo teigimu, vidaus vartojimą kol kas riboja pesimistinės žmonių nuotaikos ir taupymas blogiems laikams.

“Dabar tas itin konservatyvus elgesys, kai mėginama kiek galima daugiau pasidėti juodai dienai, turėtų keistis ir skatinti vidaus vartojimą. Tai yra nepaprastai svarbu žvelgiant į ekonomikos ateitį, nes kaip ten bebūtų, mes negalime tikėtis, kad geresni eksporto rodikliai mus ištrauks iš duobės. Jie šiais metais tikrai labai mums padėjo, bet išorės rinkose yra tam tikrų abejonių, ar pavyks išlaikyti tokį ekonomikos kilimo pagreitį Vokietijai, ar Rusijoje neįvyks nauja krizė”, – BNS sakė G.Nausėda.

Jo teigimu, didžiąją šių metų dalį Lietuvos vidaus rinka netgi šiek tiek smuktelėjo, palyginti su ir taip blogais 2009 metais.

“Kaip rodo naujausios apklausos, žmonės, nematydami kol kas prošvaisčių, yra linkę manyti, kad taip bus ir ateinančiais metais. Kai kada tokia laikysena arba elgesys pasiteisina, bet tuo metu, kai viskas keičiasi ir mes esame lūžio taške, toks pesimistiškas situacijos vertinimas ne visada būna teisingas, bet jis lemia žmonių elgesį, vartojimo įpročius”, – sakė SEB banko prezidento patarėjas.

G.Nausėdos teigimu, šiemet Lietuvos ekonomiką iš dalies gelbėjo Vokietija ir Rusija.

“Pagrindiniai mūsų prekybos partneriai Vokietija ir Rusija turėjo ne tokius ir blogus metus, taigi galėjo pirkti santykinai daugiau mūsų prekių ir paslaugų. Tai viena iš priežasčių, kodėl mūsų įmonėms sekėsi gana neblogai eksportuoti”, – sakė jis.

SEB atstovas prognozuoja, kad kitąmet Lietuvos vidaus rinka šiek tiek paaugs.

“Rizikų aplink yra labai daug ir aišku, kad būtų labai smagu pamatyti, kad Lietuva stojasi ne tik ant eksporto kojos, bet ir deda tvirtai ant žemės kitą – vidaus rinkos koją. Tai yra nepaprastai svarbu ir su tuo mes daugiausia siejame tą geresnį numatomą 2011 metų bendrojo vidaus produkto rodiklio augimą”, – teigė G.Nausėda.

SEB laukia, kad šiemet bendrasis vidaus produktas augs 1 proc., kitąmet – 4 proc., o 2012 metais – 4,5 procento.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...