2010 Rugsėjo 13

Seimas

Opozicinės frakcijos sutarė dirbti kartu

veidas.lt

Porą savaičių derėjusios dėl bendradarbiavimo sutarties S

eimo opozicinės frakcijos jos taip ir nepasirašė.

Pirmadienį susitikę opozicinių Socialdemokratų, Darbo, “Tvarkos ir teisingumo” bei Krikščionių partijų ir frakcijų atstovai nusprendė bendradarbiauti be sutarties.

Taip pat nuspręsta, kad atskira deklaracija bus skelbiamas opozicijos lyderis. Jis keisis rotacijos tvarka.

Sutarta, kad nuo kitos savaitės opozicijos lyderius turėtų tapti didžiausios opozicinės Socialdemokratų frakcijos seniūnas Algirdas Butkevičius.

“Susitarta, kad bus bendradarbiavimas ir bus opozicijos lyderiui paskirta deklaracija, ir nuo kitos savaitės opozicinės frakcijos turės lyderį. Tai bus didžiausios frakcijos seniūnas, rotacijos būdu judės – A.Butkevičius”, – pirmadienį po susitikimo žurnalistams sakė ligšiolinis opozicijos lyderis Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.

Jis tvirtino, kad sutarties nuspręsta nepasirašyti, nes “paprasčiausiai nėra tokio poreikio”.

“Dėl bendradarbiavimo yra labai aiškūs tikslai, net nėra poreikio kažko (sutarties – BNS) sudarinėti. Viskas aptarta – kaip vyks bendradarbiavimas, pasitarimai opozicijos bendri, manau, tai yra pati geriausia bendradarbiavimo forma”, – sakė V.Gapšys.

Jis neigė, kad bendradarbiavimo be sutarties forma pasirinkta, nes pasirašyti jos nesutiko opozicinė “Tvarkos ir teisingumo” frakcija, ir tvirtino, jog “susiaurinti iki sutarties formos visą bendradarbiavimą būtų gal ir beprasmiška”.

“Tada reikėtų rašyti, kam interpeliacijas rengti, kada, kokias. Mes manome, kad lankstesne forma bus sudėliota viskas eigoje, principai yra sutarti, dėl opozicijos lyderio sutarta”, – sakė V.Gapšys.

Opozicija, kartu su trimis Mišrios grupės atstovais, Seime turi 67 parlamentarus. Trys valstiečiai liaudininkai, nors yra pasiskelbę opozicija, su valdančiaisiais turi susitarimą dėl politinės paramos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...