2011 Rugpjūčio 05

Opozicija siūlo šildymo kainų mažinimo būdą

veidas.lt

BFL

Šiandien Seimo opozicijos lyderis, Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys užregistravo Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimą, numatantį nulinį PVM tarifo taikymą šilumos energijai, tiekiamai gyvenamosioms patalpoms šildyti ir į gyvenamąsias patalpas tiekiamam karštam vandeniui. Seimo narys įsitikinęs, kad tai yra veiksmingas ir labai paprastas būdas sumažinti šildymo kainas artėjant žiemai.

“Pastarosiomis savaitėmis paaiškėjo, kad dar neprasidėjus šildymo sezonui šilumos kaina kyla pusei Lietuvos gyventojų, kai kur ji padidės beveik iki 7 proc. Energetikos ministerija ir visa Vyriausybė gyvena iliuzijomis ir yra šventai įsitikinusi, kad šildymas kainuos tiek pat, kiek ir pernai, tačiau nereikia būti dideliu ekspertu, kad suprastum, jog Vyriausybės pažadams nelemta išsipildyti. Todėl mes siūlome labai paprastą išeitį. Manau, kad netaikant PVM šilumos energijai pavyktų net sumažinti gyventojų sąskaitas už šildymą”, – įsitikinęs V. Gapšys.

Seimo opozicijos lyderis supranta, kad jo siūloma pataisa sumažins įplaukas į valstybės biudžetą, bet jis mano, kad valstybės iždui dar yra kur susitraukti. “Daug kartų girdėjome iš Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus lūpų, kad šiuo metu Lietuvoje yra sunkmetis ir laikas susiveržti diržus. Tiesa, pati Vyriausybė šito taip ir nepadarė. Geriausias mano žodžių patvirtinimas – padidinti ministrų ir ministerijų valdininkų atlyginimai. Tai reiškia, kad Vyriausybei pinigų tikrai netrūksta ir valstybės biudžetą dar galima mažinti, palengvinant Lietuvos žmonių gyvenimą. Be to, A. Kubilius gyrėsi, kad 2011 m. ketina gauti 1 mlrd. Lt iš šešėlinės ekonomikos ir kontrabandos, tad bent dalį šios sumos galima būtų skirti PVM sumažinimo kompensacijai”, – teigia Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...