2010 Balandžio 15

Kęsturis Daukšys

K. Daukšys: apie lengvatas šildymui kalbama viena, daroma kita

veidas.lt

Anot Seimo nario Kęstučio Daukšio, Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius kalba vienaip, o jo bendrapartiečiai elgiasi visiškai priešingai.

„Seimas turėjo pradėti svarstymo procedūras dėl mokestinių lengvatų šildymui ir karštam vandeniui taikymo ir po šių metų rugpjūčio 31 dienos, deja, Jurgis Razma pasiūlė šį klausimą apskritai pašalinti iš darbotvarkės. Taigi procesas dar net nepradėtas, nors laiko svarstymams komitetuose, derinimui su Europos Komisija reikia tikrai nemažai“, — kalbėjo vienas pataisų iniciatorių K. Daukšys.

J. Razma Seimo posėdyje teigė, kad dar šių metų biudžete sukuriamas deficitas, todėl būtina pateikti biudžeto pataisas mažinančias išlaidas. „Vyriausybė giriasi planus viršijančiu biudžeto surinkimu, tas lėšas ir būtų galima panaudoti PVM lengvatų tęstinumui išlaikyti“, — kalbėjo K. Daukšys. Pagal projektą lengvatinį 9 proc. PVM tarifą numatoma taikyti dar bent metus, bet to, jame numatyta suvienodinti visų piliečių teises taikant tą patį apmokestinimą ir šildymui naudojamoms malkoms, anglims, dujoms bei elektrai.

„Susidaro negeras įspūdis — viešai kalbama viena, tačiau realiai nieko nedaroma, kad tą valią įtvirtinti įstatymiškai. Procesas vilkinamas dangstantis formalumais, nors šioje vietoje reiktų veikti greitai ir ryžtingai. Žinant kokiomis sąlygomis šiandien gyvena dauguma Lietuvos žmonių, būtų nusikaltimas dar pabranginti šildymą ir karštą vandenį. Vis tik tikiuosi, kad konservatoriai pagaliau paklausys, ką kalba jų lyderis ir nustos vilkinti šio, itin svarbaus įstatymo priėmimą. Jau šiandien pradėsiu rinkti Seimo narių parašus, kad kitą savaitę projektas iš naujo būtų teikiamas Seimui“, — teigė K. Daukšys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...