2010 Gruodžio 09

Finansai

Opozicija nori torpeduoti finansinį stabilumą

veidas.lt

Konservatorių lyderis premjeras Andrius Kubilius parlamentinį tyrimą dėl buvusios socialdemokratų valdžios veiksmų šalies finansų sektoriuje sako siūlantis dėl jų “populistinio neatsakingumo torpeduojant šalies finansų stabilumą”.

“Pasiūliau tai daryti, nes matau dabar opozicijoje esančių, taip pat ir tų pačių socialdemokratų, visišką populistinį neatsakingumą teikiant pasiūlymus, kuriais per šį krizės laikotarpį nuosekliai siekiama torpeduoti šalies finansų stabilumą”, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė premjeras.

Premjero žodžiais, jei kas parašytų pastarųjų dvejų metų Lietuvos kovos su viena didžiausių krizių istoriją, būtų aišku, kad Vyriausybei stengiantis padėti šaliai su mažiausiais nuostoliais pergyventi krizę, “socialdemokratai nuosekliai užsiiminėjo tuo, kad gynė tokias priemones, kuriomis iš esmės labai paprastai būtų sugriautas visas šalies stabilumas”.

“Matyt, iš tikrųjų reikia tokio parlamentinio tyrimo, kad labai aiškiai suvoktume, kokios klaidos atvedė į tai, kad Lietuva sutiko krizę visiškai neapsirengusi, visiškai skirtingai nei kaimynė Estija”, – sakė A.Kubilius.

Apie parlamentinį tyrimą dėl buvusios valdžios veiksmų premjeras užsiminė parlamentui svarstant kitų metų biudžetą, kuriuo siekiama nuo 8 iki 5,8 proc. BVP apkarpyti fiskalinį deficitą – skirtumą tarp išlaidų ir pajamų.

A.Kubilius kolegoms parlamentarams tuomet sakė, kad jį stebina “pastarųjų kelių savaičių nevaldomos populizmo bangos opozicijoje”.

“Opozicija yra taip pat atsakinga už šalies finansus ir už tai, kad finansuose nekiltų kokių nors griūčių”, – sakė premjeras.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat griežtai sukritikavo opozicijos iniciatyvą jau nuo kitų metų vėl padidinti pensijas, kurios buvo sumažintos dėl krizės. Šis pasiūlymas kelių balsų persvara buvo atmestas.

Pernai Lietuvos ekonomika smuko beveik 15 proc. – tai buvo vienas iš prasčiausių rodiklių pasaulyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...